REKLAMA

Szczyt NATO kluczowy dla bezpieczeństwa, także Polski

  • Autor: bad
  • 05 maja 2016 19:42
Szczyt NATO kluczowy dla bezpieczeństwa, także Polski Spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z zastępcą sekretarza stanu USA Antonym Blinkenem. Fot. MSZ

- Szczyt NATO w Warszawie będzie stanowił kluczowy moment dla zapewnienia bezpieczeństwa obszaru transatlantyckiego - powiedział minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z Antonym Blinkenem, zastępcą sekretarza stanu USA.

Podczas czwartkowego spotkania rozmówcy poruszyli temat wyzwań i zagrożeń dla państw NATO w kontekście napiętej sytuacji międzynarodowej, w szczególności w obliczu wojny w Syrii i związanej z nią masowej migracji. Dyskusja poświęcona była również działaniom, jakie Sojusz powinien podjąć na rzecz wzmocnienia wschodniej flanki NATO, w tym rozszerzenia obecności sił państw sojuszniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Szczyt potwierdzi zaangażowanie strony amerykańskiej w rzeczywiste wzmocnienie Sojuszu w tym regionie - zaznaczył Antony Blinken. Wskazał przy tym na obecność wojsk amerykańskich oraz zwiększenie środków na inicjatywę European Reassurance Initiative. Omówiono też perspektywy rozwoju sytuacji na Ukrainie.

Minister Witold Waszczykowski oraz Antony Blinkien rozmawiali również o kryzysie migracyjnym i sposobach jego rozwiązania.

Wcześniej Blinkien spotkał się z prezydenckim ministrem Krzysztofem Szczerskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA