REKLAMA

Szczyt NATO: MON montuje wystawę smoleńską na Narodowym

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 13:58
Szczyt NATO: MON montuje wystawę smoleńską na Narodowym Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, za nim logo szczytu NATO w Warszawie. (fot.:twitter.com/mon_pl)

MON przygotowuje na szczycie NATO wystawę poświęconą katastrofie smoleńskiej.

Z ramienia polskiego rządu za organizację szczytu NATO w Warszawie, na Stadionie Narodowym odpowiada Ministerstwo Obrony Narodowej (MON). W ramach przygotowań na stadionie ma zostać zainstalowana wystawa poświęcona katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku.

Najprawdopodobniej obecność wystawy nie była uzgadniana z kwaterą główną NATO. Będzie ona prezentowana w niedostępnej dla dziennikarzy części stadionu.

Materiał promujący szczyt NATO w Warszawie, źródło: twitter.com/mon_pl

 Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach 8 do 9 lipca. Stolicę odwiedzi 58 delegacji z całego świata, w tym 28 dyplomatycznych przedstawicielstw z państw NATO, a także 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO.

Czytaj: Warszawa przygotowuje się na wizytę najbardziej chronionego człowieka świata, Baracka Obamy

Do Warszawy przybędą też przedstawiciele Banku Światowego, Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski - militarną odpowiedź Związku Radzieckiego na NATO w okresie tzw. zimnej wojny.

Wybór Polski jako kraju gospodarza kolejnego szczytu ogłoszono w Walii w 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA