REKLAMA

Szczyt NATO: Sekretarz Sojuszu Jens Stoltenberg z wizytą w Warszawie

  • Autor: GP
  • 30 maja 2016 10:01
Szczyt NATO: Sekretarz Sojuszu Jens Stoltenberg z wizytą w Warszawie Jens Stoltenberg i Federica Mogherini w czasie spotkania w Brukseli. (fot.:twitter.com/jensstoltenberg)

• Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO przebywa w poniedziałek i wtorek (30 i 31 maja) w Warszawie z oficjalną wizytą.
• Urzędnik Paktu Północnoatlantyckiego sprawdza przygotowania do szczytu NATO w Warszawie, który odbędzie się latem.
• Spotka się z prezydentem i premierem RP.

Jens Stoltenberg w ramach dyplomatycznego przygotowani szczytu NATO w Warszawie spędzi w Polsce dwa dni. Opuści Warszawę w wtorek (31 maja).

W ramach jego wizyty odbędzie się szereg spotkań z polskimi politykami, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. Obligatoryjnie będzie rozmawiał z Witoldem Waszczykowskim i Antonim Macierewiczem.

Ponadto Stoltenberg będzie gościem specjalnym Uniwersytetu Warszawskiego. Na uczelni wygłosi wykład otwarty.

Według informacji, które przekazał prezydent Andrzej Duda w najbliższym czasie do Polski przybędzie także Federica Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji.

Jens Stoltenberg jest Norwegiem, byłym premierem tego kraju w latach 2000 do 2001 oraz 2005 do 2013. Od 2014 roku jest sekretarzem generalnym NATO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA