REKLAMA

Szczyt NATO: Stadion Narodowy ogrodzi betonowy mur

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 14:32
Szczyt NATO: Stadion Narodowy ogrodzi betonowy mur Stadion Narodowy w nocnej iluminacji. Warszawa. (fot.:Radek Kołakowski/flickr.com/CC BY 2.0)

• Szczyt NATO na Stadionie Narodowym będzie zabezpieczony betonowym ogrodzeniem.
• Tymczasem Warszawa na czas szczytu przygotowuje dekoracje i ostrzega o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Szczyt NATO będzie wielkim wydarzeniem dyplomatycznym. Środki bezpieczeństwa na tę okazję też będą niezwykłe. Głównym miejscem spotkania przywódców NATO i towarzyszących im wojskowych będzie arena zmagań, zbudowana przed Euro 2012 w Warszawie, czyli Stadion Narodowy.

Czytaj: PSL atakuje PiS za obietnice wyborcze złożone rolnikom

W czasie trwania szczytu, miedzy 8 i 9 lipca br. stadion będzie najbardziej pilnowaną strukturą w Europie, między innymi ze względu na wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

Policja chce muru na tysiąc pięćset metrów

Na stronach stołecznej policji zamieszczono zamówienie, które sugeruje, że zabezpieczenie stadionu będzie oparte o betonową konstrukcję o wysokości dwóch i pół metra. Przez ten płot nikt nie będzie mógł zajrzeć do środka. Ma on być trwale połączony i na tyle stabilny, by nie udało się go przesunąć.

Długość ogrodzenia ma wynieść około tysiąc pięćset metrów. Mają się w nim znaleźć trzy bramy wjazdowe, na tyle duże, by zmieściła się w nich ciężarówka czy wóz transmisyjny. Warunkiem przystąpienia do zamówienia jest dysponowanie taką konstrukcją, zarazem możliwość jej montażu do 4 lipca, gdy szczyt się zacznie. Oznacza to, że służby chcą ją wynająć, a nie zbudować.

Warszawa przygotowuje się jak na wielkie święto

Władze Warszawy informują, że na czas szczytu ulice miasta zostaną udekorowane ponad 3 tys. flag w barwach Polski, Warszawy i NATO.

Czytaj: Amerykańska gazeta zastanawia się jak szczyt NATO może zepsuć PiS

- Goszcząc tak ważne wydarzenie Warszawa musi się bardzo dobrze przygotować. Oczywiście oficjalnym organizatorem szczytu NATO jest rząd, natomiast miasto ma bardzo wiele zadań, które zostały nam zlecone do wykonania w zakresie prawidłowego funkcjonowania miasta w tym okresie. Warszawa do szczytu przygotowuje się dwutorowo – z jednej strony zadbamy o to, aby poruszanie się mieszkańców i gości w mieście było zorganizowane profesjonalnie. Z drugiej zależy nam, aby informacje o zmianach – w organizacji ruchu i komunikacji – z wyprzedzeniem dotarły do mieszkańców. – powiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Miasto szkoli obsługę komunikacji miejskiej

W ostatnim czasie przeprowadzone zostało uaktualnienie obowiązujących procedur na wypadek różnych zagrożeń w transportowych spółkach miejskich stolicy i u prywatnych przewoźników, realizujących zadania w zakresie komunikacji publicznej w Warszawie. Wprowadzono koordynację dotyczącą wspólnych standardów bezpieczeństwa w tych podmiotach.

Przeprowadzony został cykl szkoleń m.in. dla kierowców i dyspozytorów, dotyczących bezpieczeństwa w komunikacji zbiorowej. Miasto przygotowało także plakaty i ulotki z obrazkową instrukcją pt. „Jak postępować w przypadku zagrożenia terrorystycznego”. Można je znaleźć w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach.

Można też spodziewać się poważnych utrudnień w organizacji ruchu drogowego w czasie trwania szczytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Andrzej STAWSKI 2016-06-11 19:28:54
    Jak już chcą budować mur to 10 m wysokości, żeby podkreślić głupotę (...) i Igły z szydła. Durnie skończone za nasze pieniądze. Złodzieje , bandyci a przede wszystkim idioci spod znaku Kaczki Dziwaczki . Zamknijcie mnie kur..wa , bo nie odpowiadam za swoje czyny i zastrzelę tych głupców.
  • Andrzej STAWSKI 2016-06-11 19:24:37
    Poje..na władza, (...)..ny kraj. Po jaki h..uj mamy wydać tyle kasy. (...) jest (...).nięty. Przygłup -m prezydent durniów !!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA