REKLAMA

Szczyt NATO: Ulotki smoleńskie rozdawano uczestnikom spotkania

 • Autor: GP
 • 08 lipca 2016 15:19
Szczyt NATO: Ulotki smoleńskie rozdawano uczestnikom spotkania - Zwolennicy teorii spiskowych rozdają ulotki w czasie trwania szczytu NATO - grzmi na twitterze uczestnik szczytu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

W czasie piątkowej (8 lipca) inauguracji szczytu NATO w Warszawie Solidarni 2010 rozdawali w okolicach wejścia na Stadion Narodowy angielskojęzyczne ulotki informujące o katastrofie smoleńskiej.

W pierwszy dzień szczytu NATO w Warszawie, w piątek (8 lipca) na Stadionie Narodowym rozprowadzano ulotki, które zawierały informację o katastrofie smoleńskiej. Na ich obecność przy międzynarodowym spotkaniu zwrócił uwagę Maciej Kuziemski, który jest związany z fundacją Res Publica oraz Koalicją na rzecz Polskich Innowacji.

W treści jego wpisu, który zilustrował szybko wykonanymi zdjęciami ulotek można przeczytać:

- Zwolennicy teorii spiskowych rozdają ulotki w czasie trwania szczytu NATO. Właściwie sugerują w nich, że Donald Tusk i Władimir Putin uknuli Smoleńsk. Skandal.

Ustalono, że odpowiedzialnymi za rozprowadzanie ulotek są aktywiści powiązani z inicjatywą Solidarni 2010. Na dokumencie można między innymi przeczytać:

- Prezydent kraju członkowskiego NATO i dziesięciu generałów Sojuszu zostało zabitych. 10 kwietnia 2010 roku samolot TU-154M polskich sił zbrojnych rozbił się nieopodal Smoleńska w Rosji. Na jego pokładzie zginęło 96 osób w czasie podróży do Katynia. - i dalej. - Znaczną część delegacji stanowiły osoby uznawane za patriotów, oponujące wobec polityki ówczesnego polskiego rządu, którego premierem był Donald Tusk.

Czytaj: Relacja z wystąpienia Witolda Waszczykowskiego na Szczycie NATO

W dalszej treści pojawia się sugestia, że plan obchodów katyńskich, na które udawała się delegacja został zmieniony przez Donalda Tuska i Władimira Putina.

Część pisma stanowi też opis badania katastrofy smoleńskiej.

Stowarzyszenie Solidarni 2010 jest organizacją, która od roku powstania (2010) walczy o upamiętnienie i rzetelne zbadanie wydarzeń, które doprowadziły do śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób w czasie katastrofy TU-154M.

źródło: twitter.com/kuziemsky

źródło: twitter.com/kuziemsky

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PiS ale dno! 2016-07-10 16:33:39
  Piotrze Duda "Solidarność"-idioto oddaj stery związkowe ludziom uczciwym, przynosisz hańbę Polsce!
 • tantus 2016-07-10 14:03:58
  Do Obrazy mówią więcej...: albo Dudy stukającego się kiliszkiem z Putinem.
 • Obrazy mówią więcej... 2016-07-10 08:21:00
  Zamiast ulotki wystarczyłaby fotografia "żółwików" z Putinem...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA