REKLAMA

Szczyt NATO: Zakwaterowanie służb odbiera nocleg rodzicom z CZD

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 13:58
Szczyt NATO: Zakwaterowanie służb odbiera nocleg rodzicom z CZD Budynek główny Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Funkcjonariusze zabezpieczający szczyt NATO w Warszawie będą nocować m.in. w hotelu blisko Centrum Zdrowia Dziecka.
• Ich obecność oburza rodziców leczonych w placówce dzieci, którzy są zmuszeni nocować w znacznej odległości od szpitala.

Wraz ze szczytem NATO i towarzyszącymi mu nadzwyczajnymi środkami bezpieczeństwa pojawił się temat zakwaterowania dodatkowych sił policji i służb. Warszawę odwiedzi w dniach szczytu znaczna ilość funkcjonariuszy tak polskich, jak i zagranicznych.

Czytaj: Wzmożone środki bezpieczeństwa towarzyszące Barackowi Obamie w Warszawie

Jednym z hoteli w Warszawie, który przyjmie część funkcjonariuszy, jest ten nieopodal Centrum Zdrowia Dziecka. Przez okres trwania szczytu, część funkcjonariuszy zmniejszy znacznie możliwości placówki w zakresie przyjmowania innych gości, a często są nimi rodzice pacjentów leczonych w pediatrycznym szpitalu.

Rodzice zawsze chcą być przy swoich dzieciach

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza", która podkreśla, że wielu rodziców małych pacjentów jest odsyłanych do hosteli położonych dalej od szpitala albo szuka zakwaterowania w okolicznych domach prywatnych.

Do takiej sytuacji doszło, bo hotel, który jest blisko szpitala, wygrał przetarg policji na zakwaterowanie służb policyjnych.

Rodzice są oburzeni.

W czerwcu br. pielęgniarki z Centrum Zdrowia dziecka organizowały protest, który odbił się na kondycji finansowej szpitala, był też komentowany i obserwowany w całej Polsce.

Szpital jest jedną z kluczowych placówek pediatrycznych w Polsce.

Historyczny szczyt NATO

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Na jego organizację zaplanowano w budżecie państwa około 160 mln zł. Spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

Wybór Polski jako kraju gospodarza kolejnego szczytu ogłoszono na szczycie w Walii w 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA