REKLAMA

Szczyt UE na Malcie. Tematem spotkania m.in. Brexit

  • Autor: GP
  • 19 stycznia 2017 09:24
Szczyt UE na Malcie. Tematem spotkania m.in. Brexit Londyn zaczyna pokazywać szczegóły wyjścia z Unii Europejskiej. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• W lutym odbędzie się nieformalny szczyt Unii Europejskiej na Malcie.
• Datę spotkania ustalono na 2 lutego.
• Beata Szydło zapewniła, że na agendzie spotkania pojawi się kwestia Brexitu.
• W rozmowie z premier Wielkiej Brytanii, przekazała pierwsze, kluczowe postulaty Warszawy dotyczące rozstania Londynu ze Wspólnotą.

Brexit będzie jednym z kluczowych tematów nieformalnego szczytu Unii na Malcie, 2 lutego. Malta przejmuje przewodnictwo w Unii. Beata Szydło, jako premier Polski będzie na tym spotkaniu.

W najbliższym czasie, rozpoczną się szersze konsultacje i przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Premier Beata Szydło w środę (18 stycznia) w tym temacie rozmawiała z Theresą May, premier Wielkiej Brytanii.

Szydło w Polskim Radiu potwierdziła, że Polska ma trzy kwestie, które są nie do ruszenia w temacie wyjścia z Unii Wielkiej Brytanii, to: zapewnienie polskiej emigracji w Brytanii jej praw nabytych, swoboda przepływu osób z kontynentu na Wyspy i budżet Unii.

Beata Szydło w czasie rozmowy telefonicznej z Londynem. (źródło: KPRM/flickr.com/domana publiczna)

Czytaj: Spojrzenie Donalda Tuska na propozycje brytyjskiej premier

Polska nie zgodzi się w ramach negocjacji Londynu z Brukselą na jakiekolwiek zmiany w perspektywie finansowej Unii. - 27 państw podziela nasze stanowisko - mówiła po rozmowie z May Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA