REKLAMA

Szef BOR chce uniknąć dymisji po zmianie rządu

  • Autor: PAP
  • 31 października 2015 09:29
Szef BOR chce uniknąć dymisji po zmianie rządu Kapitan nie powinien schodzić z okrętu ostatni – twierdzą byli funkcjonariusze BOR (fot. flickr/Grzegorz Łobiński/CC BY 2.0)

Szef Biura Ochrony Rządu gen. Krzysztof Klimek odchodzi ze służby. Złożył pisemny raport odejścia ze służby z dniem 4 grudnia.  Zwolnienie ze służby powinno nastąpić w terminie do 3 miesięcy.

-Mogę potwierdzić, że taki raport został złożony, lecz na razie nie ma decyzji kierownictwa w tym zakresie. Pani minister się z nim jeszcze nie zapoznała – mówi rzecznik MSW Małgorzata Woźniak.

W "Naszym Dzienniku" czytamy, że to sytuacja kuriozalna; kapitan nie powinien schodzić z okrętu ostatni – tak na łamach dziennika komentują decyzję szefa Biura byli funkcjonariusze formacji.

Klimek obowiązki szefa BOR przejął po Marianie Janickim w 2013 r.

Jak wskazują rozmówcy "NDz", mimo, że zastał służbę w zapaści i mocno upolitycznioną, nie zrobił nic, by ten stan rzeczy zmienić. Klimek przez 5 lat był ochroniarzem premiera Donalda Tuska. I choć całe życie spędził w działaniach ochronnych, to do zarządzania całą strukturą BOR nie miał odpowiedniego przygotowania – pisze dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA