REKLAMA

Szef dyplomacji Niemiec zapowiada wizytę w Polsce

  • Autor: PAP/AS
  • 16 stycznia 2016 09:26
Szef dyplomacji Niemiec zapowiada wizytę w Polsce Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier (fot. Armin Kübelbeck/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zapowiedział, że w przyszłym tygodniu uda się do Warszawy. Omówienie wywiadu „FAZ” zamieszcza w piątek w wydaniu internetowym.

„W przyszłym tygodniu będę na rozmowach w Polsce. Nie pominę przy tym pytań, które nasuwają się w odniesieniu do sądownictwa konstytucyjnego i polityki medialnej. Ale chodzi mi o to, żebyśmy nie popadli z powrotem w oddalenie się od siebie i wzajemną instrumentalizację historii” – powiedział.

11 stycznia rzeczniczka niemieckiego MSZ powiedziała PAP, że Steinmeier "w niedalekiej przyszłości" złoży wizytę w Warszawie. Nie podała wtedy jednak konkretnego terminu. Steinmeier powiedział wówczas na łamach internetowego wydania "Spiegla", że Niemcy i Polska nie powinny unikać kontrowersyjnych tematów, powinny jednak omawiać je jak przyjaciele w zaufaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA