REKLAMA

Szef MSWiA podziękował operatorom numeru 112 za profesjonalizm

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 17:12
Szef MSWiA podziękował operatorom numeru 112 za profesjonalizm Przeszło 30 operatorów numeru alarmowego 112 z całej Polski odebrało z rąk Mariusza Błaszczaka podziękowania za zaangażowanie w pracy (fot. twitter/MSWiA)

· Przeszło 30 operatorów numeru alarmowego 112 z całej Polski odebrało z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji podziękowania za zaangażowanie w pracy.
· Szef MSW podkreślił, że to od ich profesjonalizmu zależy ludzkie życie.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak podczas uroczystości powiedział, że ludzie dzwonią na numer 112 w sytuacjach dramatycznych.

 

 "Od państwa opanowania i profesjonalizmu zależy to, czy te historie zakończą się pozytywnie, czy pomoc przyjdzie o czasie" - podkreślił.

Do spotkania nieprzypadkowo doszło w Radomiu, w mieście tym znajduje się największe w Polsce Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zatrudnia 121 operatorów numerów alarmowych i obsługuje największy teren - całe województwo mazowieckie, z wyłączeniem terenu m.st. Warszawy.

Błaszczak zauważył, że numer alarmowy jest wybierany w Polsce bardzo często. Jak zaznaczył - nawet zbyt często, bo zdarzają się też telefony nieuzasadnione. Według naczelnika wydziału powiadamiania ratunkowego departamentu ochrony ludności i zarządzania kryzysowego MSWiA Marii Skarzyńskiej na 21 mln odnotowanych w ub. roku zgłoszeń - tych zasadnych, które wymagały interwencji służb, było niecałe 4 mln. Reszta - to zgłoszenia fałszywe i takie, których adresatem nie powinno być Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W Polsce działa 17 centrów powiadamiania ratunkowego - w każdym mieście wojewódzkim oraz w Radomiu. W całym kraju zatrudnionych jest ponad 1 tys. operatorów numerów alarmowych. Na jednego operatora numerów alarmowych przypadało w ubiegłym roku średnio ok. 1400 zgłoszeń miesięcznie. W 2015 r. średni czas obsługi zgłoszeń na numer alarmowy wynosił 73 sekundy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA