REKLAMA

Szef MSZ Norwegii Borge Brende w piątek w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 09 lutego 2017 21:04
Szef MSZ Norwegii  Borge Brende w piątek w Warszawie Wajda dodała, że w 2016 r. rząd norweski przyjął strategię zacieśnionej współpracy z Polską, co - jak podkreśliła - stanowi potwierdzenie bardzo dobrego stanu stosunków bilateralnych. (fot.mat.pras.)

Kwestię Korytarza Północnego, który ma umożliwić sprowadzanie gazu z Morza Północnego, poruszą w czasie piątkowego (10 lutego) spotkania w Warszawie szefowie dyplomacji Polski i Norwegii Witold Waszczykowski i Borge Brende - poinformowała rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.

"Ministrowie Witold Waszczykowski i Borge Brende rozmawiać będą o współpracy dwustronnej oraz perspektywach jej zacieśnienia, zwłaszcza w obszarze energii" - poinformowała Wajda. Jak zaznaczyła, najważniejszym tematem w tym obszarze będzie projekt budowy gazociągu Baltic Pipe w ramach koncepcji Korytarza Północnego.

Projekt ten ma na celu zróżnicowanie dostaw gazu poprzez połączenie polskiego systemu gazowego ze złożami położonymi na Morzu Północnym.

Według rzeczniczki MSZ omówione zostaną ponadto kwestie z obszaru bezpieczeństwa oraz przyszłość relacji transatlantyckich.

"Polskę i Norwegię, poza współpracą w dziedzinie bezpieczeństwa, zbliża podobne postrzegania sytuacji we wschodnim sąsiedztwie UE, aktywność w regionie Morza Bałtyckiego i obszarze Arktyki" - mówiła Wajda. Jak zaznaczyła dynamicznym obszarem dialogu politycznego pozostaje współpraca w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wajda dodała, że w 2016 r. rząd norweski przyjął strategię zacieśnionej współpracy z Polską, co - jak podkreśliła - stanowi potwierdzenie bardzo dobrego stanu stosunków bilateralnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA