REKLAMA

Szef MSZ spodziewa się korekty u Donalda Trumpa

  • Autor: PAP/MIW
  • 09 listopada 2016 12:43
Szef MSZ spodziewa się korekty u Donalda Trumpa Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych. (fot. mat. MSZ)

• Musimy zobaczyć, czy retoryka Donalda Trumpa, idąca wbrew poprawności politycznej, była tylko pewnym chwytem na rzecz kampanii wyborczej, czy ona będzie kontynuowana - w ten sposób minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski komentował wyniki wyborów w USA.

- Musimy najpierw zobaczyć, czy ta retoryka, która została przyjęta przez Donalda Trumpa, która była retoryką idąca wbrew poprawności politycznej, była tylko pewnym chwytem na rzecz kampanii, czy ona będzie kontynuowana - powiedział dziennikarzom Waszczykowski.

- Kiedy teraz Donald Tramp zacznie tworzyć gabinet, kiedy w styczniu zostanie zaprzysiężony na prezydenta, zacznie budować swoje otoczenie, będzie musiał się odnieść, mając już wiedzę konkretną od doradców, od ekspertów, od departamentu stanu, obrony i innych instytucji, będzie faktycznie zapoznany jak faktycznie wyglądają interesy bezpieczeństwa, interesy narodowe, interesy gospodarcze Stanów Zjednoczonych, mam nadzieję, że wtedy nastąpi poważna korekta tej polityki w stosunku do retoryki, która była używana teraz w kampanii wyborczej - podkreślił szef dyplomacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA