REKLAMA

Szef MSZ Ukrainy: Deklaracja Dudy i Poroszenki niezwykle ważna dla pojednania

  • Autor: PAP/JS
  • 12 sierpnia 2016 12:12
Szef MSZ Ukrainy: Deklaracja Dudy i Poroszenki niezwykle ważna dla pojednania 24 sierpnia Andrzej Duda weźmie udział w Kijowie w uroczystościach z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Wspólna polityczna deklaracja prezydentów Polski i Ukrainy, której podpisanie planuje się podczas wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy, będzie niezwykle ważna dla pojednania obu narodów - uważa szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin.

W opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina minister spraw zagranicznych oświadczył, że "deklaracja będzie miała niezwykłe znaczenie".

- Po pierwsze nie powinniśmy obawiać się uznania prawdy historycznej takiej, jaką ona jest. Z drugiej strony musimy być odpowiedzialni i nie grać politycznymi ocenami tam, gdzie konieczny jest osąd moralny - mówił Klimkin. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy wspólna deklaracja prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki może ostatecznie zakończyć problemy w dwustronnych relacjach wynikające z wydarzeń historycznych.

Klimkin podkreślił, że osobiście przywiązuje wielką wagę do planowanej deklaracji i wizyty Dudy w Kijowie.

W ubiegłym tygodniu minister odpowiadający za sprawy zagraniczne w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że 24 sierpnia Andrzej Duda weźmie udział w Kijowie w uroczystościach z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy. Polski prezydent wygłosi tam przemówienie do ukraińskiego korpusu dyplomatycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA