REKLAMA

Szef MSZ w Waszyngtonie na spotkaniu Koalicji zwalczającej tzw. Państwo Islamskie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lipca 2016 08:07
Szef MSZ w Waszyngtonie na spotkaniu Koalicji zwalczającej tzw. Państwo Islamskie "Minister Waszczykowski będzie uczestniczył również w śniadaniu roboczym wydawanym przez sekretarza stanu USA Johna F. Kerry'ego" - powiedział Sobczak (fot.:twitter.com/msz_rp)

• Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czwartek (21 lipca) w Waszyngtonie weźmie udział w spotkaniu Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim.
• Na rozmowy zaproszono przedstawicieli 40 państw oraz UE, ONZ i NATO.

Dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak poinformował PAP, że w czwartek rano odbędzie się wspólna sesja plenarna ministrów obrony i ministrów spraw zagranicznych poświęcona walce z PI w Iraku. Po południu tego dnia zaplanowana jest sesja plenarna, poświęcona walce z PI w Syrii i na innych obszarach, z udziałem wyłącznie ministrów spraw zagranicznych.

"Minister Waszczykowski będzie uczestniczył również w śniadaniu roboczym wydawanym przez sekretarza stanu USA Johna F. Kerry'ego" - dodał Sobczak.

Podkreślił, że spotkanie w Waszyngtonie ma służyć podsumowaniu dotychczasowych i omówieniu przyszłych działań Koalicji. Według niego zaproszenie skierowano do 40 państw oraz UE, ONZ i NATO.

Czytaj też: Kownacki: Niemal codziennie mamy problem z cyberbezpieczeństwem, to priorytet

W spotkaniu Koalicji w Waszyngtonie będzie uczestniczył również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak zaznaczył Sobczak, ważnym punktem wizyty ministra Waszczykowskiego w USA będzie spotkanie w piątek z przedstawicielami Polonii w Portland w stanie Oregon. "Rozmowy ministra będą poświęcone m.in. wspieraniu przez MSZ środowisk polonijnych, obecności osób polskiego pochodzenia w amerykańskim życiu politycznym oraz polskiej dyplomacji historycznej" - zapowiedział.

Koalicja do walki z tzw. Państwem Islamskim została powołana przez Stany Zjednoczone we wrześniu 2014 r. Jej celem jest zniszczenie oraz ostatecznie pokonanie tzw. Państwa Islamskiego, uznanego przez ONZ za grupę terrorystyczną stanowiącą zagrożenie dla światowego pokoju i bezpieczeństwa.

Polska w ramach wsparcia Koalicji postanowiła o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych - do Kuwejtu i Iraku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA