REKLAMA

Szef MSZ: Wschodnia flanka NATO jest konieczna

  • Autor: bad/PAP
  • 09 maja 2016 19:47
Szef MSZ: Wschodnia flanka NATO jest konieczna Dwa lata po Szczycie NATO w Newport sytuacja bezpieczeństwa nie uległa poprawie. Fot. MON

Minister Witold Waszczykowski wygłosił 9 maja wykład w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych pod tytułem "Adaptacja NATO w celu utrzymania pokoju". W spotkaniu w PISM uczestniczyli m.in. ambasadorowie państw sojuszniczych akredytowani w Warszawie.

W trakcie wystąpienia minister Witold Waszczykowski zarysował aktualny stan środowiska bezpieczeństwa wspólnoty euroatlantyckiej. - Dwa lata po Szczycie NATO w Newport sytuacja bezpieczeństwa nie uległa poprawie - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Minister Waszczykowski przedstawił polski punkt widzenia na temat pożądanych decyzji Szczytu NATO w Warszawie, których wdrożenie powinno zapewnić bezpieczeństwo wszystkim państwom sojuszniczym oraz zwiększyć stabilność wokół granic NATO. Szczególny nacisk położył na kwestię potrzeby wierności zasadzie równego bezpieczeństwa wszystkich państw członkowskich. Wskazał przy tym na konieczność zapewnienia wysuniętej obecności wojskowej NATO w państwach tzw. wschodniej flanki.

- Szczyt warszawski powinien charakteryzować się śmiałymi decyzjami oraz zademonstrować jedność Sojuszu w obliczu współczesnych zagrożeń - stwierdził minister Witold Waszczykowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA