REKLAMA

Szef MSZ z wizytą we Włoszech

  • Autor: PAP/JS
  • 07 marca 2016 08:12
Szef MSZ z wizytą we Włoszech Podczas wizyty w Rzymie Waszczykowski złoży wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Polskim Cmentarzu Wojennym w Monte Cassino (fot.msz.gov.pl)

• Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski udaje się dzisiaj (7 marca) do Rzymu. • Z szefem dyplomacji Włoch Paolo Gentilonim ma rozmawiać m.in. o problemie migracji, wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i Światowych Dniach Młodzieży.
• Zaplanowane jest także jego spotkanie z przedstawicielami Polonii.

Jak poinformował rzecznik MSZ Artur Dmochowski, tematy rozmów ministra Witolda Waszczykowskiego z jego włoskim odpowiednikiem Paolo Gentilonim, to: problem migrantów, wzmocnienie wschodniej flanki NATO, przyszłość UE i kwestia tzw. brexitu (ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię), wspólne działanie na rzecz rozwiązania kryzysów w Syrii, Libii i rogu Afryki oraz Światowe Dni Młodzieży organizowane w lipcu w Polsce.

Podczas wizyty w Rzymie Waszczykowski złoży wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Polskim Cmentarzu Wojennym w Monte Cassino. Zaplanowane jest także jego spotkanie z przedstawicielami Polonii.

Waszczykowski podczas pobytu w Rzymie udzieli też wywiadów włoskim mediom.

Na początku minionego tygodnia szef polskiej dyplomacji i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa odwiedzili Watykan w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. Rozmawiali m.in. z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA