REKLAMA

Szefernaker chwali Kaczyńskiego i przypisuje mu sukcesy wyborcze PiS

  • Autor: GP
  • 22 czerwca 2016 11:01
Szefernaker chwali Kaczyńskiego i przypisuje mu sukcesy wyborcze PiS Paweł Szefernaker ocenia, że Jarosław Kaczyński jest wybitną jednostką, która zjednoczyła polską prawicę. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Paweł Szefernaker z KPRM podkreślił rolę Jarosława Kaczyńskiego w zwycięstwach wyborczych PiS w 2015 roku.
• Polityk, odnosząc się do wyroku w sprawie katastrofy smoleńskiej, mówił że nadal nie wiemy co się wydarzyło w 2010 r.
• Podkreślił, że tragedia smoleńska mocno osobiście go dotknęła.

Poseł Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera RP gościł w studio Wirtualnej Polski, gdzie tłumaczył rolę, jaką w jego ocenie odgrywa Jarosław Kaczyński. Polityk mocno zaznaczał, że to właśnie osoba lidera PiS jest architektem dojścia do władzy formacji, zarówno tej parlamentarnej, jak i tej prezydenckiej.

- Dzięki prezesowi Prawa i Sprawiedliwości polska prawica się połączyła - zaznaczał Szefernaker. - (Kaczyński - red.) jest jednostką, o której powstanie jeszcze wiele książek. Tyle osób mówiło o nim po naszych porażkach, że powinien się wycofać z polityki. Powstała nawet książka „Koniec PiS” - po tych słowach Szefernaker pozwolił sobie na gromki śmiech. - A on w jednym roku poprowadził nas do dwóch zwycięstw: w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

Czytaj: Kaczyński liczy na więcej wyroków dotyczących Smoleńska

Szefernaker odniósł się też do wyroku, który zapadł niedawno w sprawie smoleńskiej. Sąd skazał nieprawomocnym wyrokiem szefa BOR z 2010 roku. Wyrok uzasadniano nieprawidłowościami w przygotowaniach do wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Rosji.

- Do dziś nie znamy okoliczności tego, co wydarzyło się w Smoleńsku. Polskie państwo jest za słabe, żeby je wyjaśnić, a Polacy mają prawo pytać - mówił. - Dla mnie to szczególne wydarzenie w życiu, bo byłem tego dnia w Katyniu. Bardzo dojrzałem tego dnia i przeżyłem ten dzień. Bardzo ubolewam nad tym, że polskie państwo nie było na tyle skuteczne, by tę sprawę wyjaśnić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • oczkowidz 2016-06-22 12:30:49
    POkrętacze i tak powiedzą, że to wina Antoniego. A gdzie jest "unia" i wszystkie komisje aby pomóc Polakom odzyskać wrak i do końca wyjaśnić sprawę. Kiedy Tusk stanie przed odpowiednią komisją i powie dlaczego Jego ówczesne służby specjalne nie skorzystały z informacji elektronicznych o katastrofie smoleńskiej oferowanych przez szwedów, amerykanów a nawet włochów ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA