REKLAMA

Szkoła o. Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs MSZ i dostanie fundusze

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 12:20
Szkoła o. Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs MSZ i dostanie fundusze Budynek Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

• Uczelnia redemptorysty o. Tadeusza Rydzyka może otrzymać od MSZ 800 tysięcy złotych w ramach konkursu MSZ.
• Nie jest to jedyna celowa dotacja, jaką może otrzymać uczelnia. Media donoszą też o innych zbliżonych do PiS środowiskach, które otrzymają fundusze z resortu spraw zagranicznych.

Czwartkowa (7 lipca) "Rzeczpospolita" informuje o nowych środkach publicznych, które znajdą swoją drogę do toruńskich inicjatyw ojca Tadeusza Rydzyka. Wedle ustaleń dziennika, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej, którą prowadzi fundacja Lux Veritatis wystartowała i wygrała w konkursach zorganizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Celem konkursu było wyłonienie podmiotów, które będą promować polską politykę zagraniczną.

800 tysięcy złotych, to suma przewidziana na ten cel.

Innymi podmiotami, które znalazły się na liście dofinansowanych przez MSZ instytucji, są Solidarni 2010 i Ruch Kontroli Wyborów. Obie te inicjatywy są związane z PiS. Pierwsza to środowisko upamiętniające katastrofę smoleńską, a druga to społeczna inicjatywa, badająca prawidłowość demokratycznych wyborów w Polsce.

MSZ, od podmiotów które wygrały konkurs, oczekuje organizacji kwartalnych debat lub konferencji dotyczących polskiej polityki zagranicznej.

Oceń szefa MSZ

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" podkreślają, że środowisko naukowe skupione wokół mediów o. Rydzyka nie ma doświadczenia w badaniu polityki zagranicznej i polityki międzynarodowej.

Na tym nie koniec: - To niejedyny konkurs MSZ wygrany przez o. Tadeusza Rydzyka - pisze dziennik. - Jego uczelnia dostanie również 105 tys. złotych z MSZ na projekt dot. przywracania pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.

Ministerstwo nie wypowiada się, w oparciu o jakie kryteria wybrano laureatów konkursu.

O. Tadeusz Rydzyk jest osobą mającą decydujący wpływ na działanie dwóch mediów społecznych, katolickich w Polsce - Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, to zaplecze edukacyjne tych mediów, które kształci studentów na kierunkach medialnych. Uczelnia powstała w 2001 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA