REKLAMA

Szkoła Podstawowa im. Lecha Kaczyńskiego powstała w Chłopicach

  • Autor: PAP/MN
  • 03 września 2017 18:55
Szkoła Podstawowa im. Lecha Kaczyńskiego powstała w Chłopicach Imię szkoły wybrali m.in., Rada Pedagogiczna, rodzice dzieci uczęszczających do szkoły oraz Rada Gminy Chłopice. (fot. chlopice.pl)

Szkoła im Lecha Kaczyńskiego powstała w Chłopicach k. Jarosławia (woj. podkarpackie). Od 4 września będzie się w niej uczyć ponad 120 uczniów.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz, która reprezentowała rodzinę patrona szkoły, i wicemarszałek woj. podkarpackiego Bogdan Romaniuk. Szkołę poświęcił metropolita przemyski w latach 1993-2016 arcybiskup-senior Józef Michalik.

"Nowa szkoła ma trzy kondygnacje. Mieści się w niej m.in. dziewięć sal lekcyjnych, sale przedszkolne, sala komputerowa, zaplecze kuchenne wraz z stołówką. Przy szkole powstała także pełnowymiarowa hala sportowa" - powiedział wójt Chłopic Andrzej Czyż.

Dodał, że w budynku będą "oddziały przedszkolny dla dzieci od trzeciego roku życia, klasa zerowa i pomieszczenia dla szkoły ośmioklasowej". "Każda pracowania przedmiotowa posiada nowe wyposażenie" - zaznaczył.

Budowa kompleksu szkolnego trwała trzy lata. Kosztowała 7,2 mln zł. Połowa środków finansowych pochodziła z budżetu państwa, m.in. z dofinansowania ministerstwa sportu i turystyki na halę sportową.

Do tej pory szkoła podstawowa w Chłopicach mieściła się w budynku podworskim wybudowanym w latach 20. ubiegłego wieku.

Wójt podkreślił, że o wyborze patrona szkoły zadecydowały konsultacje wśród rodziców. "Do wyboru były cztery propozycje. Ponad 70 proc. uczestników konsultacji opowiedziało się za prezydentem Lechem Kaczyńskim. Propozycje mieszkańców rada gminy przyjęła jednomyślnie" - zauważył wójt.

W niedzielę w jednej z auli w szkole odsłonięto także popiersie prezydenta Kaczyńskiego. Szkole wręczono też sztandar ufundowany przez wójta i radę gminy Chłopice.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • :-) 2017-09-04 15:37:39
    Do mamusia i tatuś dzieci: Kaczyński niczym sobie nie zasłużył na spoczywanie an Wawelu, pomniki i imiona dla szkół. Był kiepskim prezydentem i szkodliwym politykiem.
  • mamusia i tatuś dzieci 2017-09-04 15:00:29
    To się należy, i zaszczyt dla szkoły, uczniów, mieszkańców Chłopic. Tu jest PolskaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA