REKLAMA

Szkolenia dla pracowników administracji publicznej realizowane przez KSAP. Większość klubów jest za

  • Autor: PAP/jm
  • 05 lipca 2016 18:37
Szkolenia dla pracowników administracji publicznej realizowane przez KSAP. Większość klubów jest za Obecnie szkolenia dla pracowników administracji publicznej są powierzane przez poszczególne urzędy niezależnym od siebie podmiotom szkoleniowym. Zmiana ustawy dawałaby taką możliwość również Krajowej Szkole Administracji Publicznej. (fot. ksap.gov.pl)

Większość klubów pozytywnie oceniła we wtorek (5 lipca) rządowy projekt zmian w ustawie o Krajowej Szkole Administracji Publicznej, którego celem jest umożliwienie organizowania przez KSAP szkoleń dla pracowników administracji publicznej.

Obecnie szkolenia dla pracowników administracji publicznej są powierzane przez poszczególne urzędy niezależnym od siebie podmiotom szkoleniowym.

Sprawozdawca komisji administracji i spraw wewnętrznych Józefa Hrynkiewicz z PiS wskazywała podczas wtorkowej debaty, że zgodnie z proponowaną zmianą przeprowadzenie szkolenia będzie mógł zlecać KSAP szef służby cywilnej, będą to szkolenia centralne w służbie cywilnej.

Posłanka PiS zaznaczyła, że szkolenie będą mogli zlecać także dysponenci środków budżetowych - chodzi tu o szkolenia dla pracowników urzędu obsługującego dysponenta lub jednostek mu podległych albo przez niego nadzorowanych.

Warunkiem zlecenia KSAP szkoleń centralnych, nadzorowanych przez szefa SC, ma być wcześniejsze zawarcie porozumienia między dyrektorem szkoły a szefem służby cywilnej, w którym określone zostaną zakres, warunki i tryb realizacji szkoleń.

Szkolenia takie mają być finansowane za pomocą dotacji celowej udzielanej KSAP lub z pieniędzy dysponenta środków budżetowych zlecającego szkolenie.

Bartosz Jóźwiak z klubu Kukiz'15 ocenił, że wprowadzenie KSAP do puli podmiotów prowadzących szkolenia jest działaniem słusznym. Zapowiedział, że jego klub popiera proponowane rozwiązania.

Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej stwierdził, że proponowana nowela "przynosi możliwość rozwoju działalności tej szkoły w zakresie kształcenia ustawicznego urzędników". - To dobry kierunek, to właściwe wykorzystanie potencjału szkoły - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA