REKLAMA

Szumilas: Działania MEN są antywychowawcze i antyedukacyjne

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: Portalsamorzadowy.pl
 • 17 listopada 2016 13:31
Szumilas: Działania MEN są antywychowawcze i antyedukacyjne Decyzję w sprawie likwidacji gimnazjów wciąż jeszcze można zmienić – mówi Krystyna Szumilas (Fot.szumilas.pl)

Była Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas surowo ocenia rok rządów Beaty Szydło i działania MEN związane z reformą edukacji. W skali szkolnej, wystawia im najniższa ocenę.

Na jedynkę – tak ocenia rok rządów Beaty Szydło była minister edukacji Krystyna Szumilas. – Patrzę na to, co zrobił rząd PiS przede wszystkim pod kątem reform w edukacji. To dziedzina, którą od lat najbardziej się interesuję. W obowiązującej nomenklaturze edukacyjnej jedynka, czyli pała, oznacza, że uczeń nie zdaje do następnej klasy – mówi Szumilas w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl.

Była minister podkreśla, że brakuje jasnego planu zmian w edukacji, który w wyniku ich wprowadzenia ma być osiągnięty. Z kolei uczniowie, nauczyciele i rodzice nie wiedzą, po co zmiany są wprowadzane i czemu służą. Takie działania nazywa „antywychowawczymi” i „antyedukacyjnymi”.

A czego była szofowa MEN życzyłaby obecnej szefowej po roku rządów? – Przede wszystkim tego, by zaczęła podejmować mądre decyzje, a pierwszą z nich powinno być wycofanie się z likwidacji gimnazjów i pseudoreformy edukacji. Aby zaczęła słuchać społeczeństwa, uczniów, rodziców, samorządowców, nauczycieli, opinii edukacyjnych ekspertów i naukowców – zaznacza Szumilas.

Całą rozmowę czytaj w serwisie Portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Halina 2016-11-20 03:13:51
  Do SYLWEK: SZUMILAS i KLUZIK to OSOBY"ANTYWYCHOWAWCZE i ANTYEDUKACYJNE" dla naszych DZIECI !!!! Całe SZCZĘŚCIE już nie EDKUKUJĄ i niczego nie ZEPSUJĄ!!!
 • SYLWEK 2016-11-20 02:54:36
  Do wacek: SZUMI-LAS to nie szmata tylko ANTY-BURAK!!! ... Takie MNIEJ niż ZERO jeszcze gorsza od KLUZIK-ŁOBUZIK!!! Pozdrawiam
 • Antyburak 2016-11-17 15:33:27
  Do wacek: Puknij si w głupi łeb chamie zanim zaczniesz obrażać porządnych ludzi. Zmądrzeć pewnie nie zmądrzejesz ale zgłupieć już bardziej nie można więc warto spróbować.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA