REKLAMA

Szyczyt UE: Premier Mateusz Morawiecki spotka się z Jean-Claude’em Junckerem

  • Autor: PAP/AT
  • 15 grudnia 2017 09:55
Szyczyt UE: Premier Mateusz Morawiecki spotka się z Jean-Claude’em Junckerem Premier Polski spotka się z szefem KE (Mateusz Morawiecki, fot. premier.gov.pl)

W piątek (15 grudnia) na marginesie szczytu UE premier Mateusz Morawiecki spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem.

Będzie to kolejna - po czwartkowej (14 grudnia) - rozmowa Morawieckiego z Junckerem. Politycy są też umówieni na spotkanie w styczniu.

Komisja Europejska będzie analizować ustawy o Sądzie Najwyższym oraz KRS i podejmie decyzje czy aktywować wobec Polski art. 7 unijnego traktatu - poinformowało źródło unijne.

Czytaj też: Juncker: Kocham Polskę. Wierzę że relacje między nami mogłyby być przyjacielskie

Wysoki rangą urzędnik Komisji zastrzegający sobie anonimowość powiedział dziennikarzom w Brukseli, że komisarze będą porównywać ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym z przyjętymi w lipcu przez KE rekomendacjami wobec Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA