REKLAMA

Szydło: 12 lutego to proponowana data mojej wizyty w Berlinie

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2016 19:57
Szydło: 12 lutego to proponowana data mojej wizyty w Berlinie Beata Szydło: "12 lutego to jest proponowana data wizyty w Berlinie; kilka dni wcześniej będzie Budapeszt" (fot. Flickr.com/Kancelaria Prezesa Rady Minisrów)

Premier Beata Szydło poinformowała, że na początku lutego złoży kilka wizyt zagranicznych. "12 lutego to proponowana data wizyty w Berlinie, kilka dni wcześniej planowana jest wizyta w Budapeszcie" - powiedziała szefowa rządu.

"W tej chwili Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nasze służby dyplomatyczne kończą pracę nad przygotowaniem kilku wizyt, które będą miały miejsce na początku lutego. Te najbardziej znane, oczekiwane to jest Budapeszt i Berlin, ale będzie jeszcze kilka innych. Budapeszt to będzie pierwsza dekada lutego. 12 lutego to jest proponowana data wizyty w Berlinie; kilka dni wcześniej będzie Budapeszt" - powiedziała Beata Szydło na konferencji prasowej.

Jak zaznaczyła, przygotowywana jest także wizyta w Norwegii; w lutym premier będzie też na posiedzeniu Rady Europejskiej. Szefowie państw i rządów UE spotkają się w Brukseli w dniach 18-19 lutego. Tematem obrad będą plany Wielkiej Brytanii dotyczące referendum w sprawie członkostwa w UE. Unijni liderzy omówią też realizację decyzji, które zostały podjęte na wcześniejszych posiedzeniach w odpowiedzi na kryzys migracyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • X 2016-01-15 21:47:45
    Nie chcem ale muszem jak to mówią w rodzinnych stronach p. Beci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA