REKLAMA

Szydło: decyzja polskiego rządu ws. uchodźców to skandal

 • Autor: PAP
 • 23 września 2015 09:21
Szydło: decyzja polskiego rządu ws. uchodźców to skandal Szydło dodała, że narzucone Polsce kwoty oznaczają, że w kolejnych latach będziemy musieli przyjmować kolejne fale uchodźców. Fot. facebook.com

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło uważa, że decyzja rządu ws. uchodźców to skandal. Została podjęta wbrew bezpieczeństwu i bez zgody Polaków - oświadczyła.

Szydło dodała, że narzucone Polsce kwoty oznaczają, że w kolejnych latach będziemy musieli przyjmować kolejne fale uchodźców.

Ta liczba będzie dużo wyższa

Trzeba jasno Polakom powiedzieć, że ta liczba, która została oficjalnie wczoraj podana, to nie jest 5 tys. osób; jeszcze do tego trzeba doliczyć 2 tys. osób, o których mówiła wcześniej premier Kopacz. A pamiętajmy, że zgodnie z dyrektywą UE z 2003 roku, uchodźcy mają prawo w ramach łączenia rodzin sprowadzać swoje rodziny, więc ta liczba będzie dużo wyższa - podkreśliła Szydło.

Jej zdaniem rząd oszukał kraje Grupy Wyszehradzkiej.

Jeszcze w poniedziałek były deklaracje, że polski rząd będzie bronił zasady dobrowolności decyzji, jeżeli chodzi o przyjmowanie uchodźców. Wczoraj ta zasada została złamana- powiedziała Szydło.

Polsce przypadnie ok. 5 tys. uchodźców

Na wtorkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli Polska zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców.

Unia Europejska zgodziła się, że będziemy dzielić 120 tysięcy. Natomiast w tej chwili podjęliśmy decyzję o podziale 66 tys. uchodźców, z czego Polsce przypadnie ok. 5 tys. uchodźców - i ta liczba będzie jeszcze pomniejszona w momencie, kiedy zgłoszą się państwa, które nie uczestniczą w tym programie, takie jak: Szwajcaria, Norwegia czy Irlandia. Poza tymi dwoma tysiącami, na które zgodziliśmy się wcześniej, ta liczba to będzie ok. 4,5 tys. - mówił we wtorek wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski komentując decyzje szefów MSW.

Trzy państwa Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry) były przeciwne decyzji o podziale uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ewa 2015-09-25 02:16:25
  Do Monika: kobieto piszesz bzdury , mamy 38 milionów obywateli , a ty się boisz 5 tysięcy uchodźców , poza tym jako katoliczka i mężatka chyba nie wsłoczysz się sama po nocy ?
 • Monika 2015-09-23 15:11:30
  Jestem zbulwersowana całą sytuacją... Mimo tego iż jestem katoliczką, nie mam zamiaru pomagać owym uchodźcom z islamskim wyznaniem. Właśnie ze względu na ich wiarę. Nie wyobrażam sobie jak to będzie wyglądało w Warszawie (bo pewnie mniejsze miejscowości tak tego nie odczują), po zmroku my - kobiety - mamy nie wychodzić z własnych domów w obawie o własną godność i życie??? Czy już teraz wszędzie trzeba chodzić z braćmi i mężami aby kobietom nie zrobiono krzywdy? Na litość Boską... Jak mam żyć w tym kraju, kiedy to własny mąż odmawia starania się o dziecko w obawie o jeszcze bardziej niepewne czasy? Ze względu na ryzyko wojny z uchodźcami, jeszcze większa biedę... Żeby byli innej religii to nie miałabym nic przeciwko, podejrzewam że tak jak i reszta naszego narodu, ale że są islamistami - nie pomogę: NIGDY. Zazdroszczę takim krajom jak Czechy czy Słowacja - tam chociaż liczy się głos większości, a u nas w Polsce? Wstydzę się za nasz Rząd, bo pomimo iż jesteśmy bardzo biednym krajem - Rząd porywa nas jako naród na coś takiego... Zastanawiam się również nad emigracją. Chcę uczciwie pracować i mieć zyski, ale tutaj po prostu nie da się dorobić. Rozdadzą uchodźcom którzy rozmnażają się jak króliki, a zabrać Polakom (bo przecież równowaga musi być). Jest mi wstyd i jest mi bardzo przykro. Bo szanowni państwo z rządu są ustawieni już do końca życia bez bania się o swój byt, w chwili zagrożenia mogą wyjechać a my szarzy polscy Kowalscy... Poprzez takie decyzje zostaniemy pozostawieni sami sobie, ze strachem o własne życie w pożal się boże pustym kraju. Chyba nie ma tu już miejsca dla normalnych ludzi, powinien zostać sam Rząd i samym sobą sobie rządzić.
 • Marco 2015-09-23 11:04:48
  Miłość bliźniego w pełnej krasie :(REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA