REKLAMA

Szydło do opozycji: Nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować!

 • Autor: GP
 • 22 września 2016 12:12
Szydło do opozycji: Nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować! Szydło: Uporządkujemy w spółkach skarbu państwa to co wy popsuliście! (fot.:twitter.com/PremierRP)

• Premier w mocnych słowach atakowała w czwartek (22 września) opozycję.
Wygłaszała obronę działań rządu w spółkach Skarbu Państwa.
• Debata dotyczyła Agencji Mienia Wojskowego (AMW), ale premier mówiła znacznie bardziej ogólnie. - Nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować! - grzmiała z mównicy.
• Po jej przemowie Sejm odrzucił wniosek dotyczący oddalenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o AMW. Projekt będzie obiektem prac w komisji.

W czwartek (22 września) posłowie decydowali o dalszych pracach nad wnioskiem rządowym, który dotyczy nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (AMW). Głosowanie nad tym projektem poprzedziły, tradycyjnie, wystąpienia klubów. Rząd w Sejmie reprezentowała w dyskusji premier, która obróciła debatę w ostry atak na Platformę Obywatelską.

- Przez osiem lat ci politycy brali odpowiedzialność za sprawy państwa - zaczynała premier Szydło. - Afery, które przetoczyły się przez Polskę przez te osiem lat są niebotyczne. My dzisiaj przyszliśmy po to, by te sprawy uporządkować.

Szydło chciała dalej atakować Platformę, gdy z lewej strony sali podniosły się okrzyki "misiewicze! misiewicze!".

- Przyszliśmy po to, by uchronić majątek Skarbu Państwa przed tym co wy chcieliście zrobić - mówiła dalej Szydło, gdy tylko atmosfera pozwoliła jej dojść do głosu.

- Chcieliście sprzedać wszystko! - prawa strona sali powitała to hasło gromkimi brawami. - Chcieliście likwidować stocznie! Likwidować kopalnie! Prywatyzować szpitale! Nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować!

Premier zakończyła słowami: Uporządkujemy w spółkach Skarbu Państwa to, co wy popsuliście!

Argumenty opozycji zniknęły w aplauzie dla premier. Przed szefową rządu przemawiali politycy opozycji.

- Nasz wniosek to obrona tej izby przed kompromitacją - argumentował wcześniej poseł PO, Paweł Suski. Platforma atakowała propozycję rządową, bo widziała w niej próbę zmian kadrowych w AMW. - Można wycofać ten projekt - apelował do większości poseł Suski.

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz, nim premier weszła na mównicę referował stanowisko klubu partii Ryszarda Petru:

- Kolejna ustawa kadrowa - mówił. - Nie ważne są kompetencje. Ważne, żeby obsadzić swoich - klub Nowoczesnej głosował za odrzuceniem nowelizacji, tj. wbrew rządowi.

Po premier Szydło Marszałek Kuchciński, który prowadził obrady poddał pod glosowanie wniosek. Wynik był zgodny z oczekiwaniem rządu i Sejm skierował nowelizację dotyczącą AMW do prac w komisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PO-SLD-hańba i WSTYD!!! 2016-09-27 09:56:11
  Tak PO-PSL-SLD za BEZCEN rozsprzedawała NARODOWY MAJĄTEK !!! A i tak WIECZNIE była"DZIURA w BUDRZECIE" I NIE BYŁO PIENIĘDZY NA SŁUŹBĘ ZDROWIA ,GÓRNICTWO itd. ...bo im samym była mało NA ich premie nagrody!!!
 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-09-24 20:06:41
  Czas NAJWYŻSZY na rozliczanie BANDY AFERO-OSZUSTÓW z PO-PSL-SLD i PO w NOWOCZESNYM WYDANIU!!! .. Tak TRZYMAĆ!!!
 • pani_w_okularach 2016-09-22 14:23:15
  tak jest, Pani Premier, trzeba sie wziąć za bande złodzieji, powodzeniaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA