REKLAMA

Szydło do Polonii: będziemy konsekwentnie bronić interesów Polski

  • Autor: PAP/AS
  • 23 kwietnia 2016 21:08
Szydło do Polonii: będziemy konsekwentnie bronić interesów Polski Szydło: Polska ma prawo do stawiania swoich warunków (fot. Twitter)

Zaczyna się o Polsce mówić nieprzychylnie, tylko dlatego, że wreszcie nasz kraj zaczął bronić własnych interesów; będziemy ich konsekwentnie bronić – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania w sobotę z Polonią w Doylestown w Pensylwanii.

Beata Szydło w sobotę wzięła udział we mszy świętej w Doylestown, ważnym ośrodku polonijnym w Stanach Zjednoczonych, w którym znajduje się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, nazywane Amerykańską Częstochową. Później spotkała się z Polonią.

„Polska jest państwem dumnym, Polacy są dumnym narodem. Polska jest państwem, które zasługuje na wielki szacunek za swoją historię i za to, co dała światu. Bardzo często jest tak, że dzisiaj mamy problemy, że dzisiaj zaczyna się wokół Polski, o Polsce mówić nieprzychylnie tylko i wyłącznie dlatego, że wreszcie Polska zaczęła bronić własnego interesu” – powiedziała.

„My swoich, polskich interesów będziemy bronić bardzo konsekwentnie. Będziemy mówić o tym, że polski naród, państwo ma prawo do takiego samego traktowania jak inni, ma prawo do takiego samego jak inne państwa stawiania swoich warunków, ma prawo do tego, żeby być słyszanym” – dodała premier.

Szydło podkreśliła, że Polska jest aktywna na scenie międzynarodowej. „Mówimy bez ogródek, jaka jest nasza wizja ważnych spraw w Europie i na świecie. Mówimy, że bardzo ważne miejsce odgrywa w tym wszystkim słowo: solidarność. Świat musi być wreszcie solidarny, Europa musi być solidarna. Dzisiaj tej solidarności, poczucia szacunku dla innych niestety coraz bardziej brakuje” – powiedziała.

Premier Szydło mówiła też o wsparciu rządu dla Polonii. „Chcemy, żebyście byli jeszcze bliżej domu; chcemy, żebyście zawsze czuli nasze wsparcie i wiedzieli, że to wszystko, co podejmujemy w Polsce, podejmujemy też z myślą o was. Chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy wielką rodziną. Łączy nas Polska” – oświadczyła.

Szydło mówiła też m.in. o działaniach rządu: projekcie 500 plus, programie mieszkaniowym i dotyczącym rozwoju planie ministra Mateusza Morawieckiego. „Chcemy, żeby polska rodzina miała poczucie godności, bezpieczeństwa. (…)Najistotniejszą kwestią, która powinna być podejmowana w Polsce, to rodzina i szeroko rozumiane jej wsparcie” – zaznaczyła.

Wystąpienie premier poprzedziły okrzyki: „Beata” i „Polonia kocha polski rząd”. Na zakończenie wystąpienia zgromadzeni odśpiewali „Sto lat”.

Z Doylestown Tomasz Grodecki i Andrzej Dobrowolski

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piast 2016-04-23 23:47:38
    Frekwencja bardzo marna. Widać że polonusy są mocne tylko w gębie. Na wyjazd na meeting dolców żałują. Gdzie są te tabuny inwestorów z miliardami USD przeznaczonymi dla Polskiej Grupy Górniczej ?!?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA