REKLAMA

Szydło: Grupa Wyszehradzka nie da pozwolenia na relokację uchodźców

  • Autor: PAP/GP
  • 08 kwietnia 2016 15:31
Szydło: Grupa Wyszehradzka nie da pozwolenia na relokację uchodźców Szydło: Stanowisko Grupy Wyszehradzkiej nie zmienia się. (fot.:twitter.com/PremierRP)

Grupa Wyszehradzka nie zgodzi się na zmianę unijnych zasad dotyczących relokacji uchodźców - oświadczyła w piątek (8 kwietnia) w Warszawie premier Beata Szydło po zakończeniu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.

Szydło podkreśliła, że Polskę i Czechy łączy wiele wspólnych interesów tak bilateralnych, jak i interesów w Unii Europejskiej.

- To było spotkanie przede wszystkim przyjaciół, spotkanie sąsiadów, którzy dobrze się rozumieją, którzy rozumieją doskonale, jakie są przed nami wyzwania - powiedziała szefowa polskiego rządu na wspólnej z premierem Czech Bohuslavem Sobotką konferencji prasowej.

- W rozmowach dotyczących kwestii bezpieczeństwa, gospodarki, stosunków wzajemnych, ale też wyzwań, które przed nami stoją w tej chwili w UE - mierzenia się z najpoważniejszymi problemami, z kryzysem migracyjnym w Europie - znaleźliśmy bardzo wiele wspólnych punktów - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Zaznaczyła, że podczas konsultacji rozmawiano także o przyszłości współpracy w Grupie Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), a także o tym, że V4 staje się coraz poważniejszym podmiotem europejskim, który potrafi kreować pozytywną i konstruktywną politykę europejska, potrafi wskazywać pozytywne rozwiązania.

- Stanowisko Grupy Wyszehradzkiej nie zmienia się, chcemy rozwiązać ten problem, chcemy być kreatorami pozytywnej polityki w rozwiązywaniu kryzysu migracyjnego w Europie, ale mówimy bardzo jasno, że nie będzie naszej zgody na to, żeby zmieniać zasady dotyczące relokacji. Chcę podziękować premierowi Sobotce, że bardzo jasno i wyraźnie o tym powiedział - oświadczyła Szydło.

Podziękowała też czeskiemu premierowi za wsparcie Polski na arenie UE w kwestii uregulowań dotyczących pracowników delegowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • eugeniusz 2016-04-08 18:45:11
    Szanowna Pani Premier! Oby Grupa W nie stała się europejskim koniem trojańskim, lub czymś w rodzaju Konfederacji Targowickiej. Mam jeszcze cień nadziei, że Pani ma wiedzę o regulacjach prawnych Wspólnot Europejskich, oraz, że nie pozbawi Pani Rodaków wyboru sprzed lat, na szczęście, już kilkunastu. Większą nadzieję upatruję jednak w tym, że Rodacy czynnie nie pozwolą ani Pani osobiście, ani Pani "konfederacji", na wyprowadzenie Kraju ze struktur Wspólnot Europejskich. Daję Pani szansę na udowodnienie swojej europejskości... Proszę wprowadzić do stosowania Kartę Praw Podstawowych. Proszę uwolnić swoich Rodaków z konieczności płatności za teksty europejskich aktów prawnych, które Ktoś tłumaczy nie za Pani ale za "nasze pieniążki". Na koniec proszę o uwzględnienie szerszych interesów Rodaków na szczeblu Wspólnot Europejskich, na których się Pani wypowiada. PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA