REKLAMA

Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach w Hanowerze

 • Autor: aw/PAP
 • 24 kwietnia 2017 10:58
Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach w Hanowerze Hannover Messe to jedno z największych przedsięwzięć tego typu na świecie (twitter.com/PremierRP)

Premier Beata Szydło wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel wspólnie otworzyły polskie stanowisko na międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze przecinając wirtualną wstęgę.

Szefowe polskiego i niemieckiego rządu zainaugurowały polską wystawę na tle dużego dotykowego ekranu w barwach biało-czerwonych. Oficjalnie otworzyły polskie stoisko, przecinając wstęgę na ekranie.

W prezencie Szydło i Merkel otrzymały broszki w kształcie K-dronu - jedenastościennej bryły wynalezionej przez polskiego wynalazcę Janusza Kapustę, którą stosuje się w architekturze. K-dron to logo polskiej wystawy na targach w Hanowerze.

Następnie szefowe obu rządów obejrzały prezentację polskich urządzeń przemysłowych, m.in. kompaktowej drukarki 3D, robota do nauki kodowania dla dzieci i robota przemysłowego do przetwarzania tworzyw sztucznych. Z jednym z robotów zagrały w kółko i krzyżyk.

Szefowym polskiego i niemieckiego rządu towarzyszą polscy wicepremierzy: minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin.

Hannover Messe to jedno z największych przedsięwzięć tego typu na świecie. Odbywa się w Hanowerze od 70 lat. Polska jest w tym roku krajem partnerskim wydarzenia. Targi potrwają do 28 kwietnia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • obserwator 2017-04-25 13:19:10
  Bardzo dobrze dla Polaków i Niemców też.!
 • Emeryt, b. minister sił 2017-04-24 16:25:47
  Do Polak Patriota: Panie, toż w Polsce nie ma żądu już dawno, jest tam na tej Nowogrodzkiej jeden Naczelnik i starczy; mnie tam polityka, Panie, nie interesuje, a jak ona się mną zainteresuje, to ja ją pierdo... bez przyjemności. To Panu powiem, jako patriota i ten wyklęty, no.
 • Jagusia Baca, Poronin 2017-04-24 16:18:28
  Polska to ma najlepszy oscypek A te Niemce nic, tyko te przemysły i te nauke Nom to som oscypek starcy Polsko ma tysz krulowe, a taki niemiec co ma? Te Andżele tyko ma A te andżele to i u nas som
 • Polak Patriota 2017-04-24 12:26:34
  Jak to , bolszewia teraz kolaboruje z Niemcami !!!!! i to z tymi Niemcami co wybrali Tuska !!! I premier Polski podaje Merkel ( która wybrała Tuska) swoja pisowską rękę ???!!!! to zdrada, zdrada po trzykroć zdrada. ( a tak na serio to farsa i sromota tego rządu, jak dzieci we mgle, zaraz się obraża i zabiorą swoje zabawki)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA