REKLAMA

Szydło: Jestem gotowa zaproponować opozycji, żebyśmy porozmawiali o planach

  • Autor: PAP/AT
  • 20 stycznia 2017 12:40
Szydło: Jestem gotowa zaproponować opozycji, żebyśmy porozmawiali o planach Można lubić polityków lub nie, ale jeżeli nie będzie szacunku do instytucji państwowych i państwa, to doprowadzimy do tego, że będą takie złe emocje wygrywać - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• Można lubić polityków lub nie, ale jeżeli nie będzie szacunku do instytucji państwowych i państwa, to doprowadzimy do tego, że będą takie złe emocje wygrywać - powiedziała premier Beata Szydło.
•  Zaznaczyła, że chciałaby, aby w Sejmie odbyła się debata na temat planów rządu na 2017 rok.
• Wyraziła też nadzieję, że 25 stycznia, gdy ma zostać wznowione posiedzenie Sejmu, na sali plenarnej będzie zgoda.

Premier powiedziała w wywiadzie dla Onet.pl, że chciałaby bardzo, żeby "sytuacja polityczna, te emocje, które są tak bardzo nakręcone w Polsce, się uspokoiły".

"Można lubić Sejm, można go nie lubić. Można lubić polityków lub nie, ale jeżeli nie będzie szacunku do instytucji państwowych i państwa, to doprowadzimy do tego, że będą takie złe emocje wygrywać. Cała klasa polityczna na pewno powinna się nad tym zastanowić i próbować wyjść z tego klinczu, tej awantury politycznej" - powiedziała Szydło.

Dodała, że oferta do opozycji ze strony PiS, obozu rządzącego jest taka: "usiądźmy do stołu i zastanówmy się, co zrobić, by poziom emocji opadł i żebyśmy zajęli się tym, czym powinniśmy się zajmować - bo mamy mandat dany nam przez obywateli - czyli rozwiązywaniem ich problemów".

Premier powiedziała, że chciałaby, żeby na temat planów rządu na 2017 r. odbyła się debata w Sejmie. "Jestem gotowa przyjść do Sejmu, stanąć na mównicy i zaproponować posłom opozycji, żebyśmy porozmawiali o tych planach" - powiedziała. "Ciągle mam nadzieję, że 25 (stycznia) w przyszłym tygodniu przyjdziemy do Sejmu i będzie zgoda i że na sali plenarnej będzie się odbywała normalna praca nad ustawami" - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA