REKLAMA

Szydło: Konieczne są zmiany w regulaminie Sejmu

  • Autor: PAP/AT
  • 18 stycznia 2017 09:44
Szydło: Konieczne są zmiany w regulaminie Sejmu To, co wyprawiali państwo z Platformy i Nowczesnej od 16 grudnia do ostatniego posiedzenia, gdy zawiesili blokowanie mównicy, było poniżej pewnego poziomu - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• Oczekuję, że marszałek Marek Kuchciński doprowadzi do tego, że posłowie będą zdyscyplinowani, bo Sejm został sprowadzony do "żałosnego poziomu" - powiedziała premier Beata Szydło.
• Konieczne są zmiany w regulaminie Sejmu i doprowadzenie do uspokojenia prac parlamentu - stwierdziła Szydło.

Premier w wywiadzie dla TVN24 była pytana, czy opowiada się za ukaraniem posłów blokujących mównicę w ramach protestu w Sejmie, czy jest za amnestią. "Oczekuję, że marszałek Marek Kuchciński doprowadzi do tego, że będą jednak zdyscyplinowani posłowie i że jednak jakąś formę zdyscyplinowania i większego uporządkowania sytuacji w Sejmie będzie można przeprowadzić" - powiedziała premier.

Jak podkreśliła, są konieczne zmiany w regulaminie Sejmu. "I takie zmiany muszą być wprowadzone" - zaznaczyła szefowa rządu.

W jej ocenie "polski Sejm został przez nieodpowiedzialnych polityków opozycji sprowadzony niestety do bardzo żałosnego poziomu". Jak mówiła premier, "to, co wyprawiali państwo z Platformy i Nowczesnej" od 16 grudnia do ostatniego posiedzenia, gdy zawiesili blokowanie mównicy, "było poniżej pewnego poziomu" i "nie powinno mieć miejsca".

"Musimy się teraz wszyscy zastanowić, jak nie doprowadzać do tego typu zachowań" - zaznaczyła Szydło.

Pytana o ewentualną zmianę na stanowisku marszałka Sejmu, premier odparła: "Zmienić trzeba regulamin, doprowadzić trzeba do uspokojenia prac polskiego parlamentu i wierzę w to głęboko, że pan marszałek Kuchciński zaproponuje takie zmiany".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA