REKLAMA

Szydło kontra Kopacz: Komentatorzy w żywiole. Tak oceniają debatę

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 19 października 2015 21:55
Szydło kontra Kopacz: Komentatorzy w żywiole. Tak oceniają debatę Ewa Kopacz, liderka PO. Fot. Michał Oleksy/PTWP

Publicyści zgodnie uważają, że nie ma jednego zwycięscy. Politycy odwrotnie.

Paweł Zalewski, z PO odniósł wrażenie, że Beata Szydło nie była przygotowana. W bloku pytań o politykę międzynarodową, która jest dziedziną jego ekspertyzy, Szydło odpowiadała pustymi ogólnikami.

Korwin- Mikke chce podziękować i odsunąć od władzy obie debatujące w telewizji panie. Polityk jasno zaznacza, że regulamin debaty był źle skonstruowany. W jego ocenie nie dał pola do działania ani sztabowi PO, ani PiS.

- Szczęście mają państwo wybór - nie muszą głosować ani na PO ani na PiS! – konstatował Mikke.

Wojciech Skurkiewicz, z PiS widział Beatę Szydło jako profesjonalną i merytoryczną polityk. W jego tonie wypowiada się także Błażej Pobożny. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego chwali spokój z jakim Szydło odnosiła się do całego spotkania.

Janusz Cichoń, poseł PO zarzucał Beacie Szydło skupianie się na PO. W jego ocenie Ewa Kopacz więcej czasu poświęciła programowi na kolejne 4 lata.

- Niczego od Pani Szydło się dziś nie dowiedziałam... – napisała z kolei Małgorzata Niemczyk, poseł z ramienia PO.

Czy debata miała sens?

Niektórzy z komentujących na Twitterze poddają jednak w wątpliwość sens debaty. Dawid Wildstein nawet nie wie, czy gratulować zwycięstwa Beacie Szydło. W jego wpisie czytamy, że Ewa Kopacz nie była w stanie nawet walczyć.

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki pisze, że obie kandydatki kłamały. W jego ocenie to premier Kopacz kłamała bardziej bezczelnie i obrzydliwie. Nie miał jednak wątpliwości, że to liderka PO była lepiej przygotowana.

Nowoczesna na oficjalnym twitterze podsumowała debatę tak...

– Słaba.

- POPiS nie zawiódł. Reżimowe telewizje również. Wygrał Kraśko. Był najładniejszy w tym przepięknym show - tak Paweł Kukiz napisał na Facebooku.

W ocenie Tomasza Terlikowskiego debata nie wniosła nic nowego do polskiej polityki.

- Wizerunkowo Beata Szydło lepsza. A raczej mniej zła. Merytorycznie obie to strata czasu – skomentował publicysta Rafał A. Ziemkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA