REKLAMA

Szydło: Ministrowie muszą zdać raport na temat podległych im spółek Skarbu Państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2016 15:03
Szydło: Ministrowie muszą zdać raport na temat podległych im spółek Skarbu Państwa Ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października, by zdać Mariuszowi Kamińskiemu raport na temat podległych im spółek skarbu państwa.(fot.premier.gov.pl)

• Premier Beata Szydło spotkała się przed południem z ministrami, którym podlegają spółki Skarbu Państwa.
• Tematem rozmów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był audyt prowadzony w spółkach.
• Ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października by przedstawić informacje dotyczące podległych im spółek.

Do kancelarii premiera przybyli m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister obrony Antoni Macierewicz, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Piotr Naimski.

W spotkaniu wziął także udział minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, który na wniosek premier zarządził audyt.

Zaproszeni na spotkanie do KPRM ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października, by zdać Mariuszowi Kamińskiemu raport na temat podległych im spółek skarbu państwa.

W poniedziałek (19 września) CBA rozpoczęło kontrole w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa; dotyczą one zawieranych umów. Spółki, w których ruszyła procedura kontrolna, to: PKN Orlen, Lotos, Azoty, KGHM i Polska Grupa Zbrojeniowa.

W ub. tygodniu premier podjęła decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. W poniedziałek premier powołała posła PiS Macieja Małeckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Małecki wspólnie z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na doprowadzić do likwidacji resortu.

Lipcowa uchwała rządu zakładała, że proces likwidacji MSP zakończy się do końca tego roku, a do końca I kw. roku 2017 jego kompetencje zostaną przekazane nowemu podmiotowi, który będzie nadzorował spółki Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA