REKLAMA

Szydło: nie będziemy się godzić na wszystko, co nam się narzuca

  • Autor: Parlamentarny.pl (AS)
  • 09 stycznia 2016 18:14
Szydło: nie będziemy się godzić na wszystko, co nam się narzuca Szydło: Unia Europejska to organizacja polityczno-gospodarcza, gdzie "każdy broni własnych interesów" (fot. Flickr.com/Kancelaria Prezesa Rady Minisrów)

- Te ataki, które pojawiają się w mediach zagranicznych, szczególnie w niemieckich, to próba zmiękczenia Polski, pokazania, że tak jak poprzednicy powinniśmy godzić się na wszystko, co nam się narzuca – m.in. tak tłumaczy międzynarodową krytykę Premier Beata Szydło na łamach Naszego Dziennika.

Beata Szydło uważa, że dokładnie wie co ją czeka, ponieważ ten sam scenariusz, który jest obecnie stosowany wobec Polski, był jeszcze niedawno stosowany wobec Węgier i polityce Viktora Orbána. Dodała również, że Niemcy czy Brytyjczycy mają wiele przywilejów będąc członkiem UE, więc „dlaczego my, Polacy, mamy nie pokazywać, że są dla nas sprawy ważne, o które będziemy się upominać, jak polska przedsiębiorczość, gospodarka, polscy rolnicy, polityka prorodzinna”.

Zdaniem Szefowej Rządu, krytyka pojawia się na skutek doniesień mediów, które są skrajnie lewicowe, o czym rozmawiała z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem." Jeśli chciałby się dowiedzieć, w którym kierunku idą sprawy w Polsce, to proszę o telefon, a ja czy któryś z ministrów bardzo chętnie udzielimy informacji, a nie posiłkował się jedynie doniesieniami medialnymi" - tłumaczyła w wywiadzie dla dziennika.

Szydło dodała również, że to niedopuszczalne, by europejscy politycy angażowali się w walkę polityczną w Polsce jedynie na postawie doniesień medialnych, "bo to jest walka przeniesiona z polskiego obszaru przez polityków, którzy utracili władzę w Polsce, na arenę międzynarodową". Jej zdaniem „wielu polityków celowo kreuje za granicą zły obraz Polski, tylko po to, by zaszkodzić obecnemu rządowi”. Zaznaczyła jednocześnie, że rząd się pod tą presją nie ugnie.

Szydło przekonuje także, że Unia Europejska to organizacja polityczno-gospodarcza, gdzie "każdy broni własnych interesów", dlatego Polacy powinni mieć swoje oczekiwania, a nie być tylko "petentem".

Niemieccy politycy ostro o działaniach w Polsce

W wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", omówionym w sobotę 9 stycznia w wydaniu online, Szef klubu CDU/CSU Volker Kauder oświadczył m.in., że „kiedy stwierdza się naruszenia wartości europejskich, państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą mieć odwagę sięgnięcia po sankcje”.

 „Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać” – powiedział i wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska „dokładnie przyjrzy się teraz” sytuacji w Polsce.

 Wcześniej równie nieprzychylnie wypowiadał się Martin Schulz, niemiecki eurodeputowany. W wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk powiedział, że "to, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA