REKLAMA

Szydło: nie ma powodu do debaty z Lewandowskim

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 16:33
Szydło: nie ma powodu do debaty z Lewandowskim Beata Szydło nie chce debaty

Beata Szydło, wiceprezes PiS i kandydatka tego ugrupowania na premiera, stwierdziła, że nie widzi powodu by debatować z europosłem PP Januszem Lewandowskim. Zadeklarowała gotowość dyskusji z premier Ewą Kopacz.

Beata Szydło odniosła się do propozycji Lewandowskiego podczas wtorkowego briefingu w Łomży. Europoseł, który w pracach nad programem PO zajmował się podatkami i gospodarką, mówił, że zaprasza kandydatkę PiS na premiera do rozmowy o programach gospodarczych, przedstawionych na weekendowych konwencjach obu partii oraz do rozmowy na temat przyszłości polskiej gospodarki.

- Nie mam takiej informacji, żeby Janusz Lewandowski był kandydatem na premiera, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat z nim miałabym debatować. Ja nie zamierzam już majątku narodowego wyprzedawać, więc też nie za bardzo widzę potrzebę doradztwa w tym zakresie - stwierdziła.

Szydło zadeklarowała, że jest gotowa na taką debatę z premier Kopacz.

- My się nie boimy rozmawiać, natomiast dla mnie najważniejsze i najcenniejsze są rozmowy, debaty z Polakami. Dlatego od wielu miesięcy jeżdżę spotykam się, rozmawiam - powiedziała.

Na prośbę dziennikarzy odniosła się też do zarzutów niektórych polityków PO, że "kopiuje kampanię wyborczą" tej partii. Przyjechała bowiem do woj. podlaskiego w tym samym dniu, w którym w Białymstoku odbywało się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Kandydatka PiS na premiera uznała takie zarzuty za "kuriozalne". Jak zapewniła, od dawna miała zaplanowaną trasę swojej kampanii i nie kieruje się tym, gdzie jest rząd. Szydło zarzuciła też, że "rząd jest zamieniony w sztab wyborczy PO i nie zajmuje się tym, czym powinien".

- Dzisiaj to my jesteśmy liderami sondaży, a to oznacza, że chyba nasza kampania jest skuteczna. Natomiast wypowiedzi PO, rządzącej partii, traktuję tylko i wyłącznie jako chęć zwrócenia na siebie uwagi - stwierdziła.

Kandydatka na premiera o emigrantach z Polski

Szydło była też proszona o odniesienie się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział w poniedziałek mediom polonijnym i PAP w Wielkiej Brytanii, że obecnie nie zachęcałby Polaków do powrotu do kraju, gdyż sytuacja gospodarcza nie jest jeszcze sprzyjająca. Część komentatorów i polityków oceniła potem, że takie wypowiedzi mogą osłabiać pozycję Polski za granicą.

Szydło odpowiedziała, że gdyby zapytać mieszkańców Łomży, to okazałoby się, że "to, co jest pokazywane w statystykach, nie przekłada się bezpośrednio na kieszenie Polaków". Jej zdaniem "z rozwoju Polski korzysta w tej chwili bardzo niewielka grupa", a trzeba zrobić wszystko, żeby korzystali z tego wszyscy Polacy. - Problem bezrobocia i braku perspektyw to są fakty, które dotykają niestety codziennie miliony Polaków w Polsce - mówiła.

Oceniła też, że te problemy widać dobrze z perspektywy takich miejscowości jak Łomża. Przekonywała, że ludzie, którzy tu zostali albo są bez pracy albo mają niskie wynagrodzenia, dlatego większość wyjeżdża.

- Nie uciekniemy przed tym problemem i nie trzeba się bać o tym mówić, bo jeżeli politycy nie dostrzegają tego problemu, to go nigdy nie rozwiążą - podkreśliła.

Szydło zarzuciła politykom Platformy, że nie dostrzegają problemów Polaków. Według niej, gdyby było inaczej, to nie odważyliby się mówić o tym, że każdy w Polsce ma dzisiaj możliwość myślenia o swojej spokojnej przyszłości.

- Ja zrobię wszystko, żeby wszyscy Polacy, którzy musieli wyjechać z Polski, bo nie znaleźli tutaj dla siebie pracy, żeby wrócili i żeby tutaj mieli szansę na rozwój - przekonywała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Przyjaciel 2015-09-16 12:53:13
    Czy J.Lewandowski to autor NFI ,nalwiększego bubla RP..? Jeśli tak ,to niech spali się ze wstydu i nie pokazuje się gdziekolwiek...
  • hutnik 2015-09-15 18:41:07
    Pamiętam jak ten belfegor prywatyzował Hute Warszawa razem ztymi remizowymi boletnicami i z tymi POpoprańcami mogli by udzielac lekcj wszystkim mafiom świataREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA