REKLAMA

Szydło: Polska będzie walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu

 • Autor: pt/pap
 • 22 listopada 2016 12:24
Szydło: Polska będzie walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu Polska delegacja w Izraelu (fot.premier.gov.pl)

• Polska jest zdeterminowana, by walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu - oświadczyła w Jerozolimie premier Beata Szydło.
• Podkreśliła, że ci, którzy zbudowali niemieckie hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, chcieli zniszczyć i Polaków, i Żydów.

Po zakończeniu polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych Szydło powiedziała, że rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu dotyczyły historii i przyszłości, wykorzystania nowoczesnych technologii, rozwoju, wymiany młodzieży oraz spraw socjalnych.

"To, co łączy dzisiaj Polskę i Izrael, to nasza historia, wspólne losy, które zostały tak brutalnie przerwane przez nazistowskich najeźdźców - oznajmiła premier.

Podkreśliła, że dzisiaj musimy walczyć o prawdę historyczną, mówić o historii, pokazywać wspólną przeszłość i budować na niej przyszłość. Jak zaznaczyła, obowiązkiem Polski i Izraela jest upominanie się o prawdę historyczną

Szydło zaznaczyła, że Polska jest zdeterminowana, by walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu. "Jest zrozumienie i pełna wola współpracy, mówienia jasno, kto był najeźdźcą, kto był katem, a kto był ofiarą. Ofiarą był naród polski i naród żydowski. Ci, co zbudowali niemieckie hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, chcieli zniszczyć zarówno Polaków, jak i Żydów" - powiedziała.

Wcześniej Szydło i Netanjahu podpisali wspólną deklarację. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska ze swoim izraelskim odpowiednikiem podpisali polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Arek 2016-12-12 11:59:01
  Do antyfaszysta: To ty chłopczyku poczytaj ze zrozumieniem, postaraj się pomyśleć a jeżeli będzie bolało poproś kogoś mądrego żeby ci wytłumaczył. Podpowiedź: w ogóle nie pisałem o religii. Komentarz: faszystą to może ty jesteś chociaż deklarujesz inaczej (pewnie mimowolnie).
 • antyfaszysta 2016-11-22 15:43:51
  Do Arek: Synku poczytaj trochę o syjonizmie i syjonistach a potem zabieraj głos... Lekturę zacznij od rezolucji ONZ na ten temat i w jakich okolicznościach doszło do jej odwołania wiele lat później. Judaizm nie równa się Syjonizm, na całe szczęście. Lewaccy faszyści uwielbiają stawiać sobie za wzór syjonistów..
 • Toja 2016-11-22 15:06:07
  ....aż się wierzyć nie chce jak p o l s k i rząd broni zaciekle Żydów,strasząc przy tym Polakow.....w ich wlasnym domu! Rozumiem gdyby chciał karać za polonofobię....bo przecież my ten rząd wybraliśmy,ten rząd jest finansowany przez Polskę,a póki co to MY Polacy jesteśmy napadani,opluwani....i tu rząd jakby nic nie widział! Co jest tu grane tak naprawdę? Czyj mamy rząd?
 • artamator 2016-11-22 14:44:00
  co to znaczy i jak to woltę słowną zrozumieć: " ci, którzy zbudowali niemieckie hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, chcieli zniszczyć i Polaków, i Żydów " ???. Bo przecież ci którzy zbudowali niemieckie obozy to byli właśnie niemieccy inżynierowie ! Chociaż Anglicy podczas wojny burskiej pierwsi je budowali a Niemcy je powielili...
 • Arek 2016-11-22 13:20:11
  Proponuję następne 20 - 30 milionów złotych dla Ojca Dyrektora na walkę z antysemityzmem i wsparcie prawne dla ONR (aby mogli bezkarnie głosić potrzebę wieszania syjonistów) a także zatrudnianie kolejnych dyrektorów którzy twierdzą że za mord w Jedwabnem odpowiadają kosmici, masoni i Niemcy.
 • EWA 2016-11-22 12:55:57
  Antysemityzm to i stosunek do Arabow, ktorzy niewatpliwie p. Premier sa Semitami takze! jak do tej pory to w Polsce od paru lat antysemityzm nasilil sie w tym wzgledzie! jak wiec zamierza Pani walczyc z ta choroba narodowa? Ja Slowianka, mam Semite za meza juz 50 lat. A to, ze kultywuje On Wyznawcow Latajacego Spagetti to nie jest moj problem, ani chyba niczyj?
 • tantus 2016-11-22 12:41:15
  Polska walczy z wszelkimi przejawami antysemityzmu. Wyrazem tego jest obecność Antoniego Macierewicza w rządzie oraz hojne wspieranie przez rząd mediów ojca Rydzyka i nacjonalistycznych bojówek typu ONR. Czy można być większym hipokrytą?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA