REKLAMA

Szydło: Polskie zakłady zbrojeniowe podstawą dostaw dla polskiej armii

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2016 18:23
Szydło: Polskie zakłady zbrojeniowe podstawą dostaw dla polskiej armii W Stalowej Woli (Podkarpackie) premier Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyli w uroczystości podpisania umowy na dostawę modułów ogniowych "Regina" dla Wojska Polskiego (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło powiedziała w Hucie Stalowa Wola, że polskie zakłady zbrojeniowe powinny być "tymi, które stanowią podstawę produkcji wyposażenia dla polskiej armii".

W Stalowej Woli (Podkarpackie) premier Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyli w uroczystości podpisania umowy na dostawę modułów ogniowych "Regina" dla Wojska Polskiego.

"Gratulacje należą się determinacji wielu ludzi, którzy postanowili przede wszystkim, aby polska armia rozwijała się i była wyposażana w sprzęt produkowany w Polsce. Aby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę produkcji wyposażenia dla polskiej armii" - powiedziała premier.

"Chcemy ten kierunek nadal rozwijać, bo to zgodne z programem Prawa i Sprawiedliwości" - podkreśliła Beata Szydło.

Dostarczenie dywizjonowego modułu ogniowego "Regina" to element programu modernizacji Wojsk Rakietowych i Artylerii. Umowa przewiduje, że wojsko otrzyma 96 armatohaubic Krab kalibru 155 mm. "Reginę" (której częścią jest armatohaubica "Krab") Huta Stalowa Wola ma dostarczyć do 30 sierpnia 2017 r. w ramach aktualnej umowy na realizację pracy wdrożeniowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA