REKLAMA

Szydło: Przechodzimy do drugiego etapu rządów PiS. Czas na odpowiedzialny rozwój

 • Autor: PAP/AT
 • 18 listopada 2016 07:43
Szydło: Przechodzimy do drugiego etapu rządów PiS. Czas na odpowiedzialny rozwój - Nadszedł czas, kiedy elitami w Polsce są zwykli obywatele - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• W pierwszym roku rządów zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi, teraz przechodzimy do drugiego etapu, który nazywa się odpowiedzialny rozwój - mówiła na Kongresie 590 premier Beata Szydło.
• Rząd przygotuje prawo, które uwolni energię przedsiębiorców - zadeklarowała.

Premier w swym wystąpieniu podczas inauguracji kongresu, który odbywał się w podrzeszowskiej Jasionce, nawiązała do przypadającej w środę pierwszej rocznicy rządów PiS. To "było dobre 12 miesięcy, kiedy zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy okres był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, zapewnianiu im godnego życia, stabilizacji i bezpieczeństwa" - mówiła.

"Teraz, od dzisiaj przechodzimy do tego drugiego etapu, który nazywa się: odpowiedzialny rozwój" - podkreśliła szefowa rządu odnosząc się do Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanego w ciągu pierwszego roku rządów PiS. To - jak powiedziała - będzie priorytetem rządu na nadchodzące miesiące.

Jak mówiła, nadszedł czas, kiedy elitami w Polsce są zwykli obywatele. "Każdy, kto ma ambicję, każdy, kto ma wizję, każdy, kto ma marzenia, ma prawo myśleć o tym, że państwo będzie go wspierało w ich realizacji" - zaznaczyła Szydło.

Według niej to właśnie w Rzeszowie rozpoczyna się dyskusja na temat tego, co zrobić, by dla polskich przedsiębiorców - małych, większych i tych z ambicjami globalnymi - stworzyć najlepsze warunki.

Przychodzi czas na wielkie projekty, są ludzie, którzy z determinacją będą je realizować - przekonywała szefowa rządu. "Mogę państwu zagwarantować, że tak jak dotrzymaliśmy słowa realizując przez ostatnie 12 miesięcy wielkie, wspaniałe projekty społeczne, tak dotrzymamy słowa realizując te projekty rozwojowe" - mówiła Szydło.

"Powinniśmy zawsze zadawać sobie pytanie o to, po co i dla kogo to robimy. Rozmawiając o ekonomii, gospodarce, biznesie, musimy pamiętać przede wszystkim o człowieku, musimy myśleć o wymiarze humanistycznym gospodarki i ekonomii, by przy realizacji tych wielkich celów nie umknęło nam to, co najważniejsze i najistotniejsze: że ekonomia i gospodarka są po to, by służyć człowiekowi, dobrobytowi obywateli, by budować na przyszłość potencjał narodu" - podkreślała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Robert 2016-11-20 19:13:31
  Do PiS zna słowo złodzieje?: Odezwał się piesek "SPRAWIEDLIWYCH z PO-NOWOŚMIESZNEJ"!???????? ... A teraz przez PiS brakuje im na OŚMIORNICZKI!!!
 • PiS zna słowo złodzieje? 2016-11-18 10:38:25
  Dowcipu lepszego świat nie słyszał, "odpowiedzialny rozwój" na fundamentach najcięższych w historii przestępstw na gruntach znanej już afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na"B" mieszkalne z Urzędu gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowania, ładny rok zajmowania się sprawami społeczeństwa szczególnie okradzionego z obrębów miast w przedmiotowej aferze. Gdzie Ustawa regulującą rekompensaty finansowe właścicielom nieruchomości i budynków z obrębów miast? Zorganizowana grupa przestępcza, skończ kobieto kłamać i wciąż okradać Nas Polskie społeczeństwo!
 • Obywatel nie z PIS 2016-11-18 09:28:45
  Do tej pory emigrowali obywatele. Teraz będą się przenosić firmy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA