REKLAMA

Szydło: przegraliśmy. Po wyborach możemy wrócić do rozmowy

  • Autor: TM
  • 24 września 2015 09:13
Szydło: przegraliśmy. Po wyborach możemy wrócić do rozmowy Polska pojechała na szczyt nieprzygotowana i nie postawiła własnych propozycji – uważa Beata Szydło. Fot. facebook.com

Polska nie jest przygotowana na przyjęcie uchodźców. Polski rząd popełnił błąd – powiedziała Beata Szydło na antenie RMF FM. Stwierdziła, że po wyborach „możemy wrócić do rozmowy”.

Wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera stwierdziła, że ulegliśmy dyktatowi tych państw, które mają w ręku więcej argumentów”.

"Słabi zawsze przegrywają"

Polska pojechała na szczyt nieprzygotowana i nie postawiła własnych propozycji. Słabi zawsze przegrywają i w tej chwili przegraliśmy - dodała.

Jej zdaniem „nawołuje się do tego, żebyśmy byli solidarni w ramach UE, jednocześnie poza plecami Polski silne państwa europejskie dogadują się”.

Propozycje dla uchodźców

A co zrobi premier Szydło ws. imigrantów?

Jeśli Polacy zdecydują, że PiS będzie brało odpowiedzialność, to możemy wrócić do rozmowy. Dziś odpowiedzialność bierze premier Kopacz - dodała.

Zdaniem Beaty Szydło istotne jest to, jakie są propozycje dla uchodźców, gdzie oni się znajdą, w jaki sposób będą przez nas przyjęci.

Ewa Kopacz nic w kompletnie na ten temat nie powiedziała - mówi wiceprezes.

Pytana o to dlaczego dopiero teraz prezydent Duda zaangażował się w sprawę uchodźców odpowiada: "Chciał pozostawić pole działania dla rządu, nie narażając się na zarzut, że próbuje burzyć jakiś porządek, bo na pewno taka retoryka ze strony Ewy Kopacz natychmiast by się pojawiła”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA