REKLAMA

Szydło: Przyszły tydzień pod znakiem oceny działań koalicji PO-PSL

  • Autor: PAP/GP
  • 03 marca 2016 13:18
Szydło: Przyszły tydzień pod znakiem oceny działań koalicji PO-PSL Premier Beata Szydło (fot.:facebook.com)

Audyty dotyczące m.in. funkcjonowania ministerstw za poprzedniego rządu będą przedstawiane od przyszłego tygodnia - oświadczyła w czwartek (3 marca) premier Beata Szydło. Opinia publiczna będzie informowana o stanie państwa, jaki zastaliśmy- zapowiedziała.

Premier była pytana, kiedy będzie upubliczniony audyt w kancelarii premiera i audyty w poszczególnych ministerstwach.

- Jeżeli chodzi o audyty, to będziemy na bieżąco przedstawiali informacje, które są w nich zawarte. Część z tych informacji musimy przeanalizować, dlatego że one być może wymagają jakiegoś uzupełnienia czy doprecyzowania. Być może powinniśmy zainteresować odpowiednie instytucje państwa tymi danymi - powiedziała premier.

- Opinia publiczna będzie na bieżąco informowana o stanie państwa, jaki zastaliśmy po przejęciu rządów - podkreśliła.

Zobacz: Zbigniew Ziobro o nowych zdaniach i organizacji prokuratury

Przypomniała, że w środę odbyła się konferencja prezesa Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa opisująca działania poprzedniego kierownictwa.

- To są dane, które pokazują, jak zarządzano nie tylko tą instytucją. Takich przykładów będziemy pokazywali więcej. (...) Wczoraj (audyt) przedstawiał prezes ARiMR, w kolejnych dniach przyszłego tygodnia będziemy pokazywać następne - zapowiedziała premier Szydło.

Z audytu wynika, że w ciągu 8 lat wypłacono nagrody na kwotę 281 mln zł, które głównie trafiły do dyrektorów departamentów (83 osoby) oraz dyrektorów regionalnych (54 osoby). Niektórzy dyrektorzy w tym okresie otrzymywali nagrody w wysokości 280 tys. zł.

Jeżeli chodzi o zamawianie systemów informatycznych, to Agencja w latach 2008-2015 wydała na ten cel 2,3 mld zł, w tym ok. 1 mld zł były to zamówienie z tzw. wolnej ręki. Audytorzy m.in. stwierdzili, że zamawiający przyjął niekorzystną, nieprzejrzystą i sprzyjającą zachowaniom korupcyjnym formę realizacji analizowanych umów utrzymaniowo-rozwojowych systemów informatycznych Agencji.

Od 2008 r. na szkolenia wydano w sumie ok. 54 mln zł; na promocję - 36 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA