REKLAMA

Szydło: Te prowokowane awantury to próba obalenia rządu

 • Autor: PAP/AT
 • 19 grudnia 2016 11:05
Szydło: Te prowokowane awantury to próba obalenia rządu Możemy się różnić między sobą, nie zgadzać się, ale jesteśmy Polakami, a Polska jest naszą wspólną ojczyzną - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• Wytłumaczenie Polakom, by się nie obawiali, będzie jednym z moich najważniejszych zadań w przyszłym roku - podkreśliła premier Beata Szydło.
• Zarzuciła opozycji, że nie chce współpracy, a żywi się konfliktem i kłótnią.

Premier - pytana w wywiadzie dla tygodnika "wSieci" o gorące spory, nawet kłótnie w polskich domach o politykę - w przededniu świąt, podkreśliła: "Jest faktem, że to co się dzieje w Polsce, może przynosić takie skutki. Spójrzmy na ostatnie dni, na tę agresję i zdziczenie, całkowity upadek obyczajów, który widzieliśmy na Krakowskim Przedmieściu. Te wszystkie ataki na polityków PiS, na rodziny smoleńskie...".

"To są wydarzenia, które już nie mieszczą się w żadnych normach. I myślę, że rację mają ci, którzy mówią, że to nie są przypadki. Ta fala hejtu, która się wylewa, wszechobecność agresji, awantury prowokowane jedna po drugiej, to po prostu próba obalenia rządu i odwrócenia wyniku wyborczego. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości" - podkreśliła szefowa rządu.

Na pytanie, czy przegrani chcą tak rozhuśtać emocje, by doprowadzić do wybuchu otwartej przemocy, premier przyznała: "Niestety, nie można tego wykluczyć".

Czytaj tez: Beata Mazurek ostrzega przed protestującymi pod biurami PiS

"Pojawiają się prowokacje takie jak zbezczeszczenie pomnika Poległych Stoczniowców. Eskalacja emocji podczas miesięcznic smoleńskich, zapowiedzi blokowania uroczystości, bagatelizowania stanu wojennego i określanie go jako wydarzenia kulturalnego. Wszystko ma być rozedrgane, wspólnota ma być zniszczona, a Polacy podzieleni jak nigdy. To podżeganie do kolejnych awantur jest przemyślanym działaniem tych, którzy nie szanują demokratycznych wyborów" - oświadczyła Szydło.

Jej zdaniem "to próba przekonania Polaków, że rząd sobie nie radzi, że jest słaby, nieudolny, że PiS chce jakiejś dyktatury, co jest przecież absurdem i bzdurą". "Każda nasza propozycja jest przedstawiana jako niebezpieczna, groźna i szkodliwa. Chce się zmusić ludzi, by zaczęli się zastanawiać, czy aby tak nie jest" - zaznaczyła.

Czytaj też: Nie można usuwać posłów z gmachu parlamentu

Pytana, jak można powstrzymać ten plan, premier podkreśliła: "Uważam, że to będzie jedno z moich najważniejszych zadań w przyszłym roku: wytłumaczenie Polakom, by się nie obawiali. Musimy dotrzeć z jasną informacją, że nie zabraknie pieniędzy ani na 500 plus, ani na inne potrzeby. Przeprowadzamy zmiany, których domagali się Polacy, kiedy spotykaliśmy się z nimi w kampanii. Budżet jest stabilny, mamy dobry program".

Na uwagę, że "spokojnie nie będzie, bo frustracja przegranych narasta" - szefowa rządu odparła: "cierpliwość, spokój, skuteczność, uczciwość - to jest nasza droga".

"Nawet jeśli będzie bardzo gorąco, a będzie, bo mamy ciągłe skargi za granicę, mamy próby skonfliktowania z nami niemal wszystkich środowisk, mamy opozycję, która nie kocha Polski. Wiem, że to bardzo mocne stwierdzenie. Mówię to, aby powstrzymać tych, którzy sieją destrukcję. Co chcą osiągnąć, organizując kolejne agresywne spektakle przeciw Polsce w Parlamencie Europejskim?" - powiedziała premier.

"Możemy się różnić między sobą, nie zgadzać się, ale jesteśmy Polakami, a Polska jest naszą wspólną ojczyzną. Troszczmy się o nią. Opozycja nie chce współpracy. Żywi się konfliktem i kłótnią. Czy opozycja totalna przedstawiła przez ten rok jakąś ofertę dla Polaków? Zaproponowali likwidację CBA i IPN, a ci, którzy nazywają się specjalistami od finansów, nie potrafili nawet rozliczyć własnych rachunków. Krzyk, dewastacja wartości i wspólnoty, nastawianie Polaków przeciwko sobie, to jest oferta dzisiejszej opozycji. Kroczą do klęski, bo na złych emocjach nic dobrego nie powstanie" - zaznaczyła Szydło.

"Musimy mówić do Polaków, musimy opowiadać, co robimy, jakie są nasze cele. Nasi przeciwnicy są zdesperowani, bo walczą w obronie swoich przywilejów, w obronie całego systemu budowanego po 1989 r. Nie możemy dać się wciągnąć w te przepychanki. Jesteśmy partią, która wyrasta z Solidarności, z chrześcijańskiej nauki Kościoła, a więc opiera się na wolności i sprawiedliwości społecznej" - powiedziała premier.

Pytana o błędy popełnione przez rząd PiS, czego - według redakcji tygodnika - "rażącym przykładem" może być dyskusja o podatkach, premier Szydło przyznała, że "ten temat za wcześnie trafił do opinii publicznej".

"Niepotrzebnie pojawiły się obawy w środowisku przedsiębiorców. Musimy dbać o spójność przekazu, o jego jasność. Inna sprawa, że atakuje się nas również całkowicie wymyślonymi informacjami, które później żyją w internecie swoim własnym życiem. Dowiedziałam się ostatnio, że rząd pracuje nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej. A przecież rząd nad tym nie pracuje. Atakują nas za to, co robimy, za to, czego nie robimy i za to, co chcemy zrobić. Ja proponuję opozycji - przestańcie atakować" - podkreśliła premier Szydło

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • 780 2016-12-19 13:07:45
  Jesteśmy Polakami i dlatego nigdy nie będzie między nami zgody. Opozycja nie chce współpracy bo właśnie organizuje igrzyska dla tłuszczy żeby wrócić do żłoba. Ci co organizują te igrzyska dla tłuszczy okradli tę tłuszczę jak byli przy żłobie. Widać już im tej kasy zaczyna brakować więc próbują wmanipulować tłuszczę w grę o powrót do żłoba. Ludzie nie dajcie się wykorzystywać bo zaraz będziecie wykorzystani ponownie i tak do końca świata.
 • optiplex 2016-12-19 11:30:06
  Pani Premier jesteśmy z Panią. Nie damy się tym którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat, a teraz jak oni walczą o demokrację i sprawiedliwość, znowu dla siebie.
 • NieRząd 2016-12-19 11:28:21
  Dostrzegasz źdźbło w oku bliźniego a belki w swoim ni potrafisz. Gdyby nie deptanie swobód, łamanie prawa, niszczenie gospodarki przez "dobrą zmianę", ludzie spokojnie siedzieliby w domu bo nie mieliby powodu protestować. Autorytarne zapędy władzy zawsze budziły sprzeciw i tak samo jest tym razem. Komuniści też nie mogli zrozumieć dlaczego naród protestuje mimo że jest tak dobrze. W końcu im wytłumaczyliśmy i już jakiś czas nie rządzą :-).
 • odźwierny 2016-12-19 11:16:18
  Odejdź zabierając ze sobą Pierwszego Sekretarza i Antosia Kłamczuszka a Polacy przestaną się obawiać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA