REKLAMA

Szydło zapowiada powrót stomatologów i lekarzy do szkół

 • Autor: TM
 • 13 października 2015 09:33
Szydło zapowiada powrót stomatologów i lekarzy do szkół Szydło przedstawiła też recepty swojej partii dla górnictwa. Fot. facebook.com

Trzeba rozwiązać problem medycyny szkolnej. Pieniądze mają być przekazane z budżetu państwa. Gmina będzie dawała lokal i wyposażenie - zapowiedziała w Beata Szydło w TVP1. Kandydatka PiS na premiera przywołała przykład gminy Pcim, gdzie od kilku lat w szkołach działają gabinety stomatologiczne.

Kandydatka PiS na szefową rządu przywołała przykład gminy Pcim w Małopolsce, gdzie od kilku lat w szkołach funkcjonują gabinety stomatologiczne, które są dotowane przez gminę. Zapewnia ona wyposażenie i zatrudnia dentystkę.

Gmina będzie dawała lokal i wyposażenie.

Środki mają być przekazane z budżetu państwa. Gmina będzie dawała lokal i wyposażenie. To się sprawdza dlatego, że wszystkie dzieci w gminie Pcim objęte są opieką stomatologiczną. To nie są duże koszty. Około 150 tysięcy złotych rocznie kosztuje utrzymanie takiego gabinetu, z wyposażeniem i utrzymaniem - wyliczała.

Propozycje dla górnictwa

Szydło przedstawiła też recepty swojej partii dla górnictwa.

To kwestia nie tylko pieniędzy potrzebnych na realizację różnych zadań, ale to przede wszystkim rozmowa o tym, co zrobić, aby polski węgiel był konkurencyjny. Co zrobić, aby cena tony węgla była niższa tak, by była też atrakcyjna w Polsce – mówiła. 

Zaproponowaliśmy, aby wprowadzić rozwiązania, które by gwarantowały, że węgiel wydobywany w Polsce jest wykorzystywany przez instytucje – zaznaczyła Szydło.

Stwierdziła, że "statnio na spotkaniu ambasadorów powiedziano jej, że jest zainteresowanie za granicą polskim węglem".

Polski rząd nie chce w tej chwili podejmować rozmów. Trzeba usiąść przy stole z przedstawicielami branży górniczej i stroną społeczną, znaleźć rozwiązanie i konsekwentnie je realizować – przekonywała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • obywatel UNII 2015-10-13 12:49:53
  Haslo "lekarz w szkole" popieram. Jesli co niektorzy pamietaja (a mowie o tych ktorzy zanim dostali sie do tzw. Ogolniaka konczyli 7 klas szkoly podstawowej), tzw. Higenistke. Byl to czas w ktorym dbalo sie o latorosle naszego spoleczenstwa a nie zajmowalo sie problemami (mozna by tu duzo argumentow przytoczyc) tzw. Uciekinierow ktorych „trzeba” asymilowac. Kiedys mowilo sie „zdrowy korzen to zdrowe drzewo” Nie zapomnijmy w ztym unijnym zawirowaniu o wlasnych dzieciach ktore sa i maja byc nasza przyszloscia !!!
 • jang 2015-10-13 12:27:10
  pieniądze na to ma Prezes z Biliona..Ale skąd lekarze? Wzorem matury za rządów Pisobrony będą tytuły lekarza honoris causa przyznawane po tygodniowym przeszkoleniu?I jakie gwarancje,ze pójdą do szkół" leczyć"a nie rzucą się do sal operacyjnych? Coraz bardziej jestem przerażony dywagacjami na każdy temat Pani Szydlo
 • Lekarz 2015-10-13 12:23:00
  Już widze tłumy stomatologów ustawiających się w kolejkach po tak "intratną" pracę. A jakich lekarzy Szydło chce zatrudnić w szkołach? Anestezjologów? Ginekologów? Rodzinnych? Samo hasło "lekarze" jest dość ogólne. Jakie będą mieli zadania? Kto to wszystko określi i kiedy? Na mocy jakich przepisów? Kto za to zapłaci?
 • Tur_bur 2015-10-13 10:11:31
  Dla osób nic w życiu nie robiących na własny rachunek i ryzyko, wszystko jest proste jak nakarmienie kota prezesa. Skąd ta paniusia weźmie tylu lekarzy, skoro obecnie ich brakuje? Znów szkoła miejscem selekcji negatywnej,? Może pis reaktywuje felczerów? Już widzę Achima B. w roli profesora Wilczura. Paniusi z Brzeszcza jak policzyłaś, to pewnie ci wyszło, że tylko te 150 tys. złociszy to dla szkól i gimnazjów, to wydatek 3,2 mld złotych, które to oczywiście samorządy uzyskają to ze sklepów wielkopowierzchniowych i opodatkowując kieszonkowe uczniów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA