REKLAMA

Szykują się zmiany w Regulaminie Sejmu. Kary będą bardziej dotkliwe

  • Autor: pap/em
  • 13 stycznia 2017 12:18
Szykują się zmiany w Regulaminie Sejmu. Kary będą bardziej dotkliwe Nie może być tak, że ktoś narusza regulamin Sejmu i nie ponosi z tego powodu żadnych konsekwencji - twierdzi szef klubu PiS (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• Na razie nie powstał jeszcze projekt zmian w Regulaminie Sejmu, ale rozważamy zwiększenie kar finansowych za m.in. okupowanie mównicy sejmowej - powiedział w piątek (13 stycznia) wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
• Pytany, jak bardzo kara zostałaby podwyższona odpowiedział, że może to być pozbawienie połowy wynagrodzenia za 4 lub 6 miesięcy.

"Jeśli chodzi o informację, która się rozeszła, że planowane są zmiany w regulaminie Sejmu, to dotyczą one, te projekty - bo to jest wciąż w sferze projektu - takich zmian w regulaminie, które by sytuacje okupowania sali, czy mównicy obwarowały jakimiś karami poważniejszymi niż te drobne, które możemy w tej chwili zastosować" - powiedział Terlecki.

Jak zaznaczył, taki projekt jeszcze nie powstał. Ocenił, że "te kary finansowe dziś nie są zbyt dokuczliwe". "To jest możliwość pozbawienia posła połowy wynagrodzenia za jeden miesiąc albo za trzy miesiące" - przypomniał.

Czytaj też: Beata Kempa zapowiada surowe kary dla protestujących posłów

Pytany, jak bardzo kara zostałaby podwyższona odpowiedział, że może to być pozbawienie połowy wynagrodzenia za 4 lub 6 miesięcy.

"Nie jest możliwa taka sytuacja, że ktoś narusza regulamin Sejmu, narusza prawo i nie ponosi z tego powodu żadnych konsekwencji; to byłoby niepedagogiczne" - oświadczył Terlecki.

Pytany, czy projektowane, nowe rozwiązanie działałyby wstecz, zaprzeczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA