REKLAMA

Tablice Mendelejewa w MON powodem burzy. Siemoniak ustosunkował się do sprawy

  • Autor: GP
  • 21 kwietnia 2016 10:14
Tablice Mendelejewa w MON powodem burzy. Siemoniak ustosunkował się do sprawy Tomasz Siemoniak odniósł się do zarzutów o zakup nieaktualnych tablic chemicznych przez MON w czasie gdy kierował resortem. (fot.:facebook.com)

• Publikacja o nieprawidłowościach w MON wymusiła byłego ministra obrony, Tomasza Siemioniaka do zajęcia stanowiska. Najbardziej bulwersującą częścią sprawy jest zakup nieaktualnych tablic chemicznych.
• W czwartek rano (21 kwietnia) Tomasz Siemoniak zdementował informację i określił szum w internecie wokół sprawy "zalewem kłamstwa".

Dziennikarze TV Republika opublikowali reportaż o wydatkach MON. W programie przekazano informację o trwonieniu funduszy w ministerstwie w ostatnich latach. Symbolem niegospodarności stały się tablice pierwiastków chemicznych, które miały zostać zakupione za duże pieniądze. Oceniono, że jedna tablica miała kosztować 3,1 tys. złotych, a cała suma nieprawidłowości oscylować miała powyżej 31 milionów złotych.

Sprawa nabrała poważnego wymiaru, gdy doda się fakt, że kupione tablice są nieaktualne, bo nie zawieraną najnowszych pierwiastków. Z tego powodu zostały w magazynie, ale pieniądze publiczne wydano.

Przeczytaj: Partia KORWiN proponuje rozwiązanie kryzysu konstytucyjnego

Inne wątpliwe transakcje ujawnione w audycie to wydatki na stary sprzęt wojskowy, na moździerze bez amunicji i zakupy sprzętów, które nie są kompatybilne z dotychczasowymi zasobami armii. Część zawartych przez poprzednie kierownictwo umów miała zawierać także niekorzystne dla resortu zapisy.

Tomasz Siemoniak, który był ministrem obrony narodowej w rządach PO komentował sprawę wdając się w dyskusję z Maciejem Wąsikiem.

Po czym w czwartek (21 kwietnia) rano polityk PO zdementował wiadomości TV Republika i nazwał zamieszanie "zalewem kłamstwa" przy bierności stacji.

Źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MAJĄTEK BEZIMIENNY 2016-05-12 19:06:17
    PO tablicach , producenta prześwietlić, koledzy z NZSP ,towarzysze wzajemnej adoracji, producenci i prezesi .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA