REKLAMA

Tanajno z Kukiz'15 musi przeprosić Nowoczesną

  • Autor: PAP
  • 15 października 2015 18:20
Tanajno z Kukiz'15 musi przeprosić Nowoczesną - Tutaj mamy partię polityczną, która dopiero co powstaje i nie ma majątku, a dostaje dwa miliony kredytu - mówi Paweł Tanajno o Nowoczesnej (fot. tanajno.db.org.pl)

Kandydat na posła z list komitetu Kukiz'15  musi przeprosić za wypowiedź, w której zarzucił ugrupowaniu Ryszarda Petru m.in. nieprawidłowości związane z jego finansowaniem.

Oprócz przeprosin, Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł wobec Pawła Tanajno wpłacenie 10 tys. zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej oraz "zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji", dotyczących m.in. nielegalnego finansowania działalności Nowoczesnej, nieprawidłowości towarzyszących zaciągnięciu przez partię Petru kredytu na kampanię wyborczą oraz jej zależności od banków.

Będzie odwołanie

Tanajno zapowiedział, że będzie wnioskował do Sądu Apelacyjnego o uchylenie wyroku i cofnięcie sprawy do Sądu Okręgowego. Jak wyjaśnił, zarówno treść pozwu, jak i informację o terminie rozprawy otrzymał z sądu pocztą elektroniczną dopiero na godzinę przed jej rozpoczęciem. W związku z tym - utrzymuje - nie miał szans wziąć udziału w posiedzeniu sądu i przedstawić na nim swojej linii obrony. Według niego winę za niedostarczenie na czas pozwu ponosi warszawski Sąd Okręgowy, który rozpatrywał sprawę.

- Wobec mojego niestawienia się, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu cywilnego, przy mojej milczącej, bez obecności zgodzie, sąd po prostu przepisał w swoim uzasadnieniu treść pozwu, i koniec. To absurdalna sytuacja - dodał.

Tanajno nie odpuszcza

W poniedziałek Paweł Tanajno, były kandydat na prezydenta RP, startujący do Sejmu z listy komitetu Kukiz'15, złożył w gdańskim ABW zawiadomienie dotyczące 2 mln zł kredytu udzielonego partii Ryszarda Petru Nowoczesna.

- W 2011 roku Ruch Palikota nie otrzymał z banku kredytu na jakąś drobną kwotę, mimo że po wygranych wyborach mieli zapewnioną subwencję. Tutaj mamy partię polityczną, która dopiero co powstaje i nie ma majątku, a dostaje dwa miliony kredytu. Mam poważne obawy, że partia Nowoczesna pełni rolę takiego słupa finansowego, tzn. pieniądze udzielone nigdy pewnie nie są planowane, że zostaną zwrócone. To jawne złamanie ustawy o finansowaniu partii politycznych - mówił wówczas Tanajno.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tyszczuk.pl 2015-10-17 22:46:46
    Petru nastawiony jest na destabilizację Sejmu, jest jak hiena - ta alegoria dobrze opisuje działanie Nowoczesnej, co widać choćby po tym wpisie, ich celem jest dobicie PO, będą tak długo kąsać, aby na koniec wyszarpać jak najwięcej. Dlatego wszystkich obraża i walczy z każdym ugrupowaniem wczoraj czarnym pijarem z Kukizem, Jarosławem i Korwinem dziś "kruszy" koalicję PO-PSL. Z początku lansował się jako ugrupowanie dialogu, ale teraz widać, że to bezwzględny polityk - chęć dyskusji o Polsce to pozór. W Sejmie nie zwiąże się z PiS, ale też nie będzie pomagał PO. Może się mylę, ale boję się Petru, widać, że zgarnął ludzi Komorowskiego, dużo ludzi związanych z mediami. Różne środowiska do tej pory związane z PO zaczynają go pompować. Chodzi o to, że PO jest na "równi pochyłej". W PO, nie ma młodych ludzi - tam jest podstarzała już Unia Wolności. Z tego powodu powstała Nowoczesna. Współpraca Kukiz'15 jest mało realna, nie dlatego, że Kukiz'15 ją odrzuca, ale dlatego, że gdyby Nowoczesna podjęła dialog z Kukiz'15 pokazałaby, że Kukiz'15 jest liczącą się alternatywą dla PiSu, a ta alternatywą ma być Nowoczesna. Dlatego jej celem będzie osłabianie PO i destabilizacja nowego Sejmu, zwłaszcza jeśli PiS nie zdobędzie większości parlamentarnej, jeśli wejdzie do sejmu, będą dążyć do przyspieszonych wyborów, licząc, że przejmą elektorat PO i części centroprawicy - czyli wyborców Kukiz'15. Nowoczesna to dobrze zaplanowana akcja przejęcia władzy - i dlatego boję się Nowoczesnej. Chodzi wyłącznie o utrzymanie dotychczasowego kursu rozwoju kraju opartego na coraz głębszej integrację z UE - na warunkach i wizji niemieckiej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA