REKLAMA

Tematem 36. posiedzenia Sejmu m.in. 100 rocznica odzyskania niepodległości

  • Autor: GP
  • 23 lutego 2017 07:30
Tematem 36. posiedzenia Sejmu m.in. 100 rocznica odzyskania niepodległości Za dwa lata minie 100 lat od kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Prezydent liczy, że uda się godnie uczcić sukces marszałka Józefa Piłsudskiego. (fot.:pixabay.com)

• Sejm w czwartek (23 lutego) zajmie się propozycją prezydenta Andrzeja Dudy upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
• W ramach prac komisji będzie też czytanie projektu o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.
• Cały dzień będą też pracować komisje w Sejmie.

Posłowie pracę na sali plenarnej zaczną w czwartek (23 lutego) o godz. 9. Program posiedzeń jest obszerny i wymagać będzie pozostania na wiejskiej do godziny 22.30.

Pierwszym punktem posiedzenia są tzw. pytania i informacje w sprawach bieżących. Dalej pojawi się sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydenta Andrzeja Dudę projekcie ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Andrzej Duda. (źródło: Kancelaria Prezydenta RP/twitter.com)

To zgłoszony przez Kancelarię Prezydenta pomysł przyszłorocznego święta 11 listopada. Prezydent liczy, że uda się połączyć polityczną elitę kraju we wspólnych obchodach zwycięstwa i sukcesu marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 14:00 na sali plenarnej ma zostać odczytane sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych. I następnie sprawozdanie o poselskim projekcie uchwały w sprawie upamiętnienia 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

O godz. 15.15 zaczną się czytania:

- Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych,
- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnym,
- Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks cywilny,
- Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym,
- Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska.

Czytaj też: Co się dzieje w wojsku? Odchodzą generałowie, ale nie tylko oni

Posiedzenie ma w czwartek kończyć się sprawozdaniem z prac Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o rzecznikach patentowych i sprawozdaniem w sprawie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Posłowie będą mieli jeszcze godzinę między 20:15 i 21:15 na oświadczenia. Pracować będą taż komisje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA