REKLAMA

Teren wokół Brzegów zamknięty, trwa sprawdzenie pirotechniczne

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lipca 2016 12:44
Teren wokół Brzegów zamknięty, trwa sprawdzenie pirotechniczne Drogi dojazdowe i teren w Brzegach, gdzie w sobotę i niedzielę (30 i 31 lipca) papież spotka się z młodzieżą, są zamknięte, ponieważ trwa sprawdzenie pirotechniczne (fot. ŚDM/twitter)

• Drogi dojazdowe i teren w Brzegach, gdzie w sobotę i niedzielę (30 i 31 lipca) papież spotka się z młodzieżą, są zamknięte, ponieważ trwa sprawdzenie pirotechniczne.
• Testowane są też rozstawione już instalacje oświetleniowe, nagłośnienie i telebimy w poszczególnych sektorach.

Wszystkie sektory są już przygotowane na przyjęcie pielgrzymów; każdy sektor ma swój namiot z zapasem wody, w każdym jest po kilkanaście przenośnych toalet, każdy ma swoje nagłośnienie, oświetlenie i telebim.

Zamontowano też stacje bazowe telefonii komórkowej.

Czytaj też: Włoska prasa: W Polsce antyeuropeizm i ksenofobia zapisują agendę polityczną i religijną

W centralnej części pola, na którym przebywać będą pielgrzymi, powiewają trzy biało-czerwone flagi na masztach. Na widocznym w oddali ołtarzu pojawiły się już elementy dekoracyjne.

Zamknięty jest też teren wokół budynku Campus Misericordiae. Policjanci strzegący terenu nie wiedzą, czy przed zakończeniem uroczystości w niedzielę będzie on otwarty dla postronnych. Mieszkańcy Brzegów, Kokotowa i innych okolicznych miejscowości korzystają z objazdów wąskimi, ale nowymi asfaltowymi drogami wokół terenu, na którym papież spotka się z młodzieżą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA