REKLAMA

Terlecki: Opozycja ma ciężki przełom roku. Nowoczesna i PO powinny odciąć się od KOD

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2017 11:10
Terlecki: Opozycja ma ciężki przełom roku. Nowoczesna i PO powinny odciąć się od KOD Mamy nadzieję, że partie zdecydowanie odetną się od inicjatywy, która teraz może się nazywać Komitet Wolna Faktura - powiedział szef klubu PiS (Ryszard Terlecki, fot.ryszardterlecki.pl)

• KOD ośmiesza wszystkich, którzy z nim współpracowali przez ostatnie miesiące - uważa szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
• PO i Nowoczesna powinny "zdecydowanie odciąć się" od Komitetu Obrony Demokracji - podkreślił Terlecki.
Pytanie do opozycji, czy wzajemnie chcą siebie firmować? - dodała z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Jak wcześniej informowaliśmy pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie - jak ustalili dziennikarze - chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

"Mamy nadzieję, tak przypuszczamy, że partie, które jednak są reprezentowane w parlamencie, powinny zachować jakąś powagę i postępować rozsądnie, i zdecydowanie odetną się od inicjatywy, która teraz może się nazywać Komitet Wolna Faktura, który ośmiesza tych wszystkich, którzy przez ostatnie miesiące współpracowali z tym towarzystwem, które teraz się tak kompromituje" - powiedział Terlecki podczas briefingu w Sejmie.

Czytaj też: Lider KOD tłumaczy się ze sprawy pieniędzy ze zbiórek

Jak dodał, opozycja "ma ciężki przełom roku". Jak zaznaczył, gdyby postawa PO i Nowoczesnej polegająca na blokadzie Sejmu nie była "irytująca", mogłaby być traktowana żartobliwie. "Niestety ta zabawa jest związana z łamaniem prawa i łamaniem przepisów obowiązujących w Sejmie" - dodał.

"Zadajemy pytanie PO i Nowoczesnej, czy odcinają się od tego, co robi KOD. Równie dobrze KOD mógłby się przekształcić w spółkę akcyjną, która prowadzi działalność gospodarczą" - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"To nie jest sprawa tylko i wyłącznie pana Kijowskiego i wydatkowania przez niego pieniędzy. To były pieniądze, które były dawane do puszek przez zwolenników KOD-u. Pytanie do opozycji, czy wzajemnie chcą siebie firmować?" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA