REKLAMA

Terlecki: to opozycja a nie Komisja Wenecka precyzowała zastrzeżenia

  • Autor: PAP
  • 29 kwietnia 2016 17:37
Terlecki: to opozycja a nie Komisja Wenecka precyzowała zastrzeżenia Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot.Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

• Komisja Wenecka nie precyzowała zastrzeżeń; zastrzeżenia zgłaszała opozycja - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po spotkaniu w Sejmie na temat nowelizacji m.in. ustawy o policji.
• Przedstawione zostały różne punkty widzenia - dodał.

"Przedstawione zostały różne punkty widzenia, zarówno komisji administracji i jej prezydium, jak i klubów opozycyjnych. Komisja Wenecka zadawała pytania. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę, myślę, że było pożyteczne" - powiedział wicemarszałek Sejmu na briefingu po spotkaniu.

Dziennikarze pytali, czego konkretnie dotyczyły zastrzeżenia Komisji Weneckiej. "Komisja nie precyzowała zastrzeżeń. Zastrzeżenia zgłaszała opozycja, oczywiste, to znaczy jak zrobić, by obniżyć bezpieczeństwo obywateli Polski" - powiedział.

Terlecki był też pytany, jak ocenia efekt spotkania. "Skromnie. Komisja po szeregu innych spotkań i przed szeregiem innych spotkań, po lunchu nie była jakoś specjalnie dociekliwa. Wysłuchiwała cierpliwie wystąpień posłów" - powiedział.

Wicemarszałek Sejmu był też pytany, czy kolejna wizyta Komisji Weneckiej w Polsce jest uzasadniona. "Nie wiem, czy komisja będzie przyjeżdżać po każdej ustawie sejmowej i nas o to wypytywać. Być może Polska jest na tyle atrakcyjnym krajem, a Warszawa na tyle atrakcyjnym miejscem, że rzeczywiście tak będzie. Myślę, że po jakimś czasie będziemy musieli z pewnym sceptycyzmem patrzeć na prace Komisji, jeśli to rzeczywiście ma dotyczyć większości ustaw przyjmowanych przez polski parlament" - podkreślił.

Przypomnijmy, piątek (29 kwietnia)to drugi dzień wizyty przedstawicieli Komisji Weneckiej w Warszawie. Komisja przygotowuje opinię w sprawie nowelizacji m.in. ustawy o policji, na prośbę Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy; stanowisko ma zostać przyjęte na najbliższej sesji plenarnej Komisji 10-11 czerwca. W skład delegacji Komisji wchodzą jej sprawozdawcy: Regina Kiener, Iain Cameron i Ben Vermeulen oraz sekretarz Komisji Thomas Markert, a także doradca sekretariatu ds. prawnych Grigory Dikov.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-04-29 22:33:14
    Jako hippis ma inny ogląd rzeczywistości. Wzmocniony stosownymi ziółkami - oczywiście na receptę. Bycie hippisem, podobnie jak bycie bolszewikiem to kwestia charakteru a nie poglądów politycznych. A charakter mamy jeden na całe życie. Czyli nie można być "byłym" hippisem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA