REKLAMA

TK, Via Carpatia, reprywatyzacja - czyli poselska środa w pigułce

  • Autor: GP
  • 23 listopada 2016 08:30
TK, Via Carpatia, reprywatyzacja - czyli poselska środa w pigułce Marszałek Sejmu na spotkaniu w Belwederze, uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przez Prezydenta RP. (fot.:Kancelaria Sejmu/flickr.com/CC BY 2.0)

• W Sejmie w środę (23 listopada) będą pracować Komisje: Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Infrastruktury.
• Pierwsza będzie pracować nad projektem prawa o postępowaniu przed TK.
• W godzinach południowych odbędą się jeszcze dwie konferencje prasowe.

Kancelaria Sejmu informuje, że w dniu 23 listopada prace zapowiedziały dwie komisje i jeden zespół parlamentarny, będą też konferencje prasowe.

O godzinie 11. spotyka się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która będzie pracować nad poselskim projektem ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym (TK). To projekt popierany przez posłów PiS, którego sprawozdawcą jest Stanisław Piotrowicz.

Projekt ma "na celu zrealizowanie dyspozycji wynikającej z art. 197 Konstytucji RP", tj. doprecyzować procedury pracy przed TK. W uzasadnieniu posłowie proponujący projekt powołują się na rekomendacje zespołu ds. TK, który pracował przy Marszałku Sejmu.

Czytaj: Czym zajmie się rząd na najbliższym posiedzeniu?

Opozycja jest przeciwna tej propozycji, możemy spodziewać się poprawek i prób odrzucenia projektu.

W Sejmie odbędzie się też, o godz. 11., posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. reprywatyzacji. Spotkanie będzie poświęcone temu tematowi w Warszawie.

W godzinach 11. i 12. odpowiednio odbędą się jeszcze konferencje prasowe Nowoczesnej i posła Roberta Winnickiego.

O godz. 15.30 zbierze się Komisja Infrastruktury (posiedzenie wyjazdowe w Krasiczynie), która zajmie się wysłuchaniem przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury. Pojawią się następujące tematy: Informacja na temat możliwości przywrócenia komunikacji kolejowej na trasie Przemyśl – Lwów, perspektywa poprawy infrastruktury drogowej po otwarciu planowanego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice, i dalej perspektyw rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu ukraińsko – polskim w kontekście rozbudowy VIA Carpatia. Posiedzenie zakończy się informacją na temat perspektyw uruchomienia połączenia kolejowego Kijów – Wrocław – Drezno – Paryż.

Oprócz przedstawicieli ministerstwa będzie też obecny wojewoda podkarpacki oraz marszałek województwa podkarpackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA