REKLAMA

To pewne - bezzałogowce dla wojsk operacyjnych i OT

  • Autor: aw/PAP
  • 07 grudnia 2016 11:47
To pewne - bezzałogowce dla wojsk operacyjnych i OT W Zielonce odbyło się spotkanie m. in.Macierewicz z kadrą MON i SZRP (fot.twitter)

• Dostawy uzbrojonych bezzałogowców i sprzętu optoelektronicznego wzmocnią wojska operacyjne i obronę terytorialną - powiedział w środę (7 grudnia) szef MON Antoni Macierewicz.
•  Jego zdaniem pokazują też potencjał krajowego przemysłu.

Minister wziął udział w spotkaniu w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w podwarszawskiej Zielonce, w czasie którego podpisano umowy na dostawy indywidualnego wyposażenia optoelektronicznego, w tym noktowizji oraz o rozpoczęciu produkcji opracowanych w WITU głowic bojowych i ich bezzałogowego nosiciela Dragon Fly.

Jak powiedział Macierewicz, "umowy oznaczają rozpoczęcie masowej produkcji" bezzałogowych aparatów latających krótkiego zasięgu i działań związanych z wprowadzeniem do wojska większych bezzałogowców dalekiego zasięgu. Szef MON podkreślił też znaczenie umów, które dotyczą sprzętu noktowizyjnego.

"Gratuluję tych decyzji, gratuluję tych możliwości. One (…) pokazują prężność, stopień organizacji i sprawności polskiego przemysłu zbrojeniowego, ale przede wszystkim myślimy o wyposażeniu naszych wojsk - operacyjnych i obrony terytorialnej" - powiedział. "To niesłychanie ważny krok w kierunku wzmocnienia naszej armii i uruchomienia tych sił, które będą zdolne przeciwstawić się ewentualnym zagrożeniom ze wschodu w nowoczesny i skuteczny sposób" - dodał minister.

Wojska Obrony Terytorialnej mają stać się odrębnym rodzajem sił zbrojnych z początkiem przyszłego roku i w ciągu kilku lat osiągnąć liczebność ponad 50 tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA